Łazienka w stylu marynistycznym

Wnętrza przywołujące na myśl klimat nadmorskich kurortów to pomysł na oryginalną aranżację wnętrza. Sprawdzamy, na co zwrócić uwagę, jakie materiały, dekoracje wybrać urządzając łazienkę w marynarskim stylu.

Kluczem do stylowo urządzonego wnętrza jest spójność i konsekwencja. Aranżując przestrzeń zadbajmy o odpowiednie dodatki, zwróćmy uwagę na detale. Styl marynarski to przede wszystkim morskie motywy ze świata fauny i flory: muszle, ryby, koniki morskie, rozgwiazdy oraz typowo żeglarskie, motywy związane z żeglugą: kotwice, stery, busole, mapy, koła ratunkowe. Marynistyczne akcenty możemy wprowadzić do wnętrza za pomocą dodatków, im więcej, tym lepiej. 

Charakterystyczne pasy, które możemy spotkać na marynarskich ubraniach doskonale sprawdzą się na tkaninach: dywanikach łazienkowych, ręcznikach. Do łazienki urządzanej w tym stylu pasują także materiały utrzymane w spokojnych, neutralnych barwach: lniane, bawełniane tkaniny,wiklinowe, rattanowe kosze i pojemniki.


Łagodna kolorystyka

We wnętrzach w stylu marynistycznym królują odcienie kojarzące się z plażą, morzem: biel, jasna szarość, delikatne, piaskowe, kremowe barwy. Jasne kolory możemy połączyć z każdym odcieniem niebieskiego, którego nie może zabraknąć w tak urządzanym wnętrzu. Dla bardziej odważnych proponujemy zestawiania kolorystyczne z dodatkiem intensywnej czerwieni, która w połączeniu z kolorem granatowym tworzy zgrany duet.

Morskie motywy

Urządzając łazienkę w stylu marynarskim, zamiast standardowego oświetlenia możemy wprowadzić dekoracyjne oprawy, które dodadzą wnętrzu charakteru. Lampy przypominające morskie latarnie, postarzane, metalowe oprawy, stylizowane lampiony podkreślą styl panujący we wnętrzu. Wybierając meble postawmy na proste formy, pięknie prezentują się meble łazienkowe wykonane z bielonego drewna. Na uwagę zasługują także klasyczne meble z wyraźnie zarysowaną strukturą, rysunkiem drewna połączone z dekoracyjnymi uchwytami, okuciami. 

We wnętrzach w stylu marynistycznym drewno może pojawić się także na podłodze, ścianach. Zamiast okładzin naturalnych możemy zastosować płytki drewnopodobne. Zwróćmy uwagę na stylizowane kolekcje, ozdobione lekkimi przetarciami, przypominające stare deski.

Dekoracyjne płytki

Ciekawym pomysłem na podkreślenie stylu wnętrza są płytki ceramiczne z tematycznymi dekorami. Płytki z nadrukiem przedstawiającym plażę, wodospad czy żaglowiec będą stanowić mocny, wyrazisty akcent we wnętrzu. Za ich pomocą możemy podkreślić dany fragment wnętrza, pięknie prezentują się na ścianie pod prysznicem, jako dekor nad wanną. Dekoracyjne płytki najlepiej zestawić ze stonowaną, gładką płytką bazową. Wybierając płytki warto przyjrzeć się kolekcjom ze wzorami strukturalnymi, dużą popularnością cieszą się płytki z motywem fali. Dzięki nierównomiernej strukturze ciekawie prezentują się we wnętrzu, załamują światło pod różnym kątem, optycznie powiększają przestrzeń.

Styl marynistyczny wprowadza do wnętrz wiele swobody, możliwość stworzenia kreatywnych, pomysłowych aranżacji. Spokojna kolorystyka w połączeniu ze stylowymi dodatkami sprawi, że łazienka nabierze wyjątkowego charakteru.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku