Łazienka w drewnie

Drewno to ponadczasowy materiał, który od zawsze towarzyszy człowiekowi. Doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, warto wprowadzić je także do łazienki.

Drewno tworzy we wnętrzu przyjemny nastrój, gwarantuje ponadczasową, elegancką aranżację. Doskonale prezentuje się w połączeniu z bielą ceramiki łazienkowej, jasnymi płytkami. Drewno w łazience może pojawić się pod postacią okładzin ściennych, podłogowych lub jako materiał wykończeniowy mebli. Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na szkodliwe działanie wilgoci, zmiany temperatur, rozwój bakterii dlatego niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego rodzaju drewna.

W łazience najlepiej sprawdzą się gatunki egzotyczne, które cechują się niskim współczynnikiem skurczu, dzięki czemu powierzchnie są trwałe, stabilne, odporne na odkształcenia. Dobrze sprawdzą się między innymi iroko, teak, merbau, doussie, lapacho, padouk. Decydując się na wybór naturalnego drewna, pamiętajmy o odpowiedniej impregnacji oraz pielęgnacji, stosowaniu specjalnych preparatów do czyszczenia. Do łazienki szczególnie polecane jest olejowanie, które zabezpiecza drewno wnikając głęboko w strukturę drewna.

Płytki drewnopodobne

Ciekawą alternatywa dla naturalnego drewna są płytki drewnopodobne. Kształtem oraz kolorystyką zbliżone do naturalnych desek wprowadzają do wnętrza przyjemny nastrój, doskonale naśladują rysunek, wzór i kolorystykę drewna. Płytki nie wymagają specjalnej impregnacji, są praktyczne, łatwe do utrzymania w czystości. 

Producenci oferują płytki drewnopodobne w szerokiej gamie kolorystycznie, dzięki czemu z łatwością znajdziemy te, pasujące do naszego wnętrza. Dostępne w wielu rozmiarach pozwalają na stworzenie wyjątkowych aranżacji.

Meble łazienkowe

Innym sposobem na wprowadzenie drewna do łazienki jest aranżacja wnętrza za pomocą mebli wykonanych z drewna. Do wyboru mamy zarówno meble wykonane w całości z naturalnego drewna jak i modele, które łączą w sobie np. elementy wykonane z płyty mdf, płyt wilgocioodpornych oraz dekory w kolorze oraz strukturze drewna. Producenci oferują również meble fornirowane, które w pełni oddają naturalny rysunek oraz usłojenie. Meble pomogą nam zorganizować dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Drewno wizualnie ociepla wnętrze, sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna w odbiorze. Ten ponadczasowy materiał doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych, dlatego bez względu na styl jaki panuje w naszej łazience warto wprowadzić je do naszego wnętrza.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku