Łazienka w stylu shabby chic

We wnętrzach urządzonych w stylu shabby chic panuje przytulny, elegancki klimat wzbogacony stylizowanymi, bogato dekorowanymi meblami i dodatkami. Jak urządzić łazienkę w tym stylu?

Shabby chic jest stosunkowo nowym stylem, który na dobre zagościł pod koniec lat 80 XX wieku, za prekursorkę stylu uważa się Rachel Ashwell. Termin po raz pierwszy został użyty w 1980 roku w magazynie „The World of Interiors”, dziś na całym świecie ma liczne grono zwolenników.

Styl shabby chic w dosłownym tłumaczeniu oznacza połączenie sfatygowanych (shabby) przedmiotów z elegancją, szykiem (chic). We wnętrzach urządzonych w tym stylu odnajdziemy odważne, zaskakujące połączenia. Stare lub celowo stylizowane, postarzane meble i wyposażenie w zestawieniu z wyszukanymi dekoracjami wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Łazienka naturalnie piękna

W łazienkach urządzonych w stylu shabby chic doskonale sprawdzą się naturalne materiały, płytki drewnopodobne o mocno zarysowanej strukturze, ozdobione rysunkiem sęków. Dodatkowo, płytki możemy ułożyć z przesunięciem lub w „jodełkę”, dzięki czemu do złudzenia będą przypominać drewniany parkiet. Pięknie prezentują się białe, połyskujące płytki z fazowanymi krawędziami przypominające płytki z dawnych, kaflowych pieców. Ciekawym pomysłem jest ułożenie tego typu płytek tylko do pewnej wysokości ściany i pomalowanie pozostałej części wodoodporną farbą.

Styl shabby chic uwielbia postarzane materiały,wśród bogatej oferty producentów możemy odnaleźć płytki ceramiczne z charakterystycznymi przetarciami. Warto sięgnąć także po dekory z delikatnymi, kwiatowymi motywami.

W łazienkach urządzonych w stylu shabby chic powinniśmy zwrócić uwagę na detale, wybór odpowiedniej armatury i ceramiki łazienkowej. W stylizowanych wnętrzach warto wprowadzić baterie wannowe i umywalkowe, nawiązuje do tradycyjnych form. W każdym, łazienkowym wnętrzu pięknie będzie się prezentować wolnostojąca wanna na dekoracyjnej, bogato zdobionej podstawie.

Wnętrza shabby chic są bardzo nastrojowe, dominują w nich jasne barwy. Biel i jasne szarości często łączy się z pastelowymi odcieniami: pudrowym różem i fioletem, delikatnym błękitem i zielenią. Bardzo istotną rolę odgrywają dekoracje. Lustro w ozdobnej ramie, dekoracyjne oprawy oświetleniowe dodadzą wnętrzu odrobinę romantyzmu. Aranżację łazienki możemy wzbogacić wiklinowymi koszami, ozdobnymi pudełkami. Nie zapominajmy o tkaninach, miękkie dywaniki, ręczniki sprawią, że wnętrze będzie przytulne.

Styl shabby chic w odważny sposób łączy style, kolory i faktury. Dzięki temu uzyskujemy wyjątkowe łazienkowe wnętrza, które nigdy nie wyjdą z mody.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku