BLU wspiera Fundację "Pomóż Im"

BR Konsorcjum sp. z o.o. Refleks sp.k., właściciel sieci BLU, zaangażował się w pomoc ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom będących pod opieką Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci z Białegostoku.

Fundacja "Pomóż Im" od 12 lat prowadzi  hospicjum dla dzieci w formie domowej –wspiera ciężko chore maluchy z całego województwa podlaskiego. Personel medyczny Fundacji, rehabilitanci, asystentki rodziny, psychologowie i duchowni pokonują co miesiąc setki i tysiące kilometrów, by dojechać do ich domów, uśmierzyć ból, pomóc w codziennych trudach choroby i  sprawić, by czuli się lepiej.


 Podopieczni Fundacji są w domach, bo tu czują się bezpiecznie, w gronie najbliższych, z dala od zgiełku szpitalnych korytarzy. Ale pod czujnym okiem medyków hospicjum i personelu pomocniczego, który reaguje na ich wszystkie potrzeby przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Fundacja zapewnia podopiecznym niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, środki opatrunkowe, higieniczne i inne. W razie potrzeby remontuje ich pokoje i  łazienki, aby poprawić warunki bytowe i dostosować je do potrzeb nieuleczalnie chorych dzieci.

Fundacja wspiera również rodziny nieuleczalnie chorych dzieci  - prowadzi grupy wsparcia dla rodziców i rodzeństwa. Opieką otacza także rodziny, które z żalem pożegnały swoje pociechy.


Fundacja „Pomóż Im” aktywnie działa przy Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Wolontariusze Fundacji organizują chorym dzieciom różne zajęcia i umilają chwile podczas pobytu w szpitalu. Fundacja towarzyszy pacjentom we wszystkich ważnych wydarzeniach, typu Dzień Dziecka, Dzień Matki i inne, które pomagają leczonym dzieciom poczuć się w miarę normalnie w sytuacji stresu związanego z prowadzoną terapią onkologiczną. 


BR Konsorcjum sp. z o.o. Refleks sp.k. od czerwca 2021 zaangażowała się finansowo w pomoc dzieciom z hospicjum prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”. Regularne darowizny zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci z hospicjum, zakup środków medycznych i inne bieżące potrzeby ciężko chorych dzieci i ich rodzin. 

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku