Łazienka w stylu klasycznym

Ponadczasowa klasyka, elegancja nigdy nie wychodzi z mody. Jak urządzić łazienkę w stylu klasycznym?

Podczas aranżacji wnętrz w stylu klasycznym najważniejszy jest umiar, wyczucie, odpowiednie proporcje. Połączone z projektową konsekwencją są gwarancją spójnej, ponadczasowej aranżacji.

Odpowiednie formy

Urządzając łazienkę w tym stylu warto sięgnąć po ceramikę i armaturę o tradycyjnym kształcie. Stylizowane umywalki na postumentach, miski ustępowe o opływowych kształtach. Jeśli mamy do dyspozycji wiele przestrzeni rozważmy wstawienie wolnostojącej wanny na dekoracyjnych, ozdobnych nóżkach, np. w formie lwich łap. Takie rozwiązanie zamieni naszą łazienkę w elegancki, wytworny salon kąpielowy. Dopełnieniem klasycznej aranżacji będzie elegancka forma armatury.

W łazience należy zaplanować odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. Stylizowane meble, tradycyjne szafki pod umywalkę, słupki, witryny z delikatnie frezowanymi frontami dodadzą wnętrzu charakteru. Warto zwracać uwagę na detale, ozdobne uchwyty, dekoracyjne zawiasy. W łazience niezwykle ważny jest dobór oświetlenia. Po obu stronach lustra możemy zamontować ozdobne kinkiety, jako oświetlenie ogólne dobrze sprawdzą się żyrandole. Pamiętajmy o doborze lamp przeznaczonych do stosowania w łazience.

Łagodna kolorystyka

W klasycznych wnętrzach przeważają spokojne, neutralne kolory: kremy, beże, delikatne brązy. Możemy również sięgnąć po uniwersalne, kontrastowe połączenie bieli i czerni. Wybierając płytki do klasycznej łazienki warto skorzystać z gotowych zestawień proponowanych przez producentów. W obrębie jednej kolekcji znajdziemy płytki bazowe dekory, ozdobne listwy, które pomogą nam stworzyć spójną, wyjątkową aranżację.

Klasyczny wystrój łazienki możemy wzbogacić za pomocą mozaiki, chętnie stosowane są naturalne materiały: kamień, drewno. Meble w ciemnym kolorze, wykonane z litego drewna, kamienne blaty, posadzki, parapety, materiały imitujące naturalne materiały, wprowadzą do wnętrza wyjątkowy klimat. Przestrzeń możemy wzbogacić za pomocą ozdobnej sztukaterii, która doda wnętrzu smaku i elegancji.

Listwy przysufitowe, pilastry, rozety pomogą zbudować proporcje wnętrza. W klasycznych wnętrzach wielką siłę ma detal, dlatego tak ważny jest staranny dobór dodatków. Dekoracyjna rama lustra, dozowniki, świeczniki, drobne akcesoria dopełnią aranżację, zaakcentują klasyczny styl, wpłyną na odbiór całego wnętrza.

Aranżując łazienkę w klasycznym stylu starajmy się stworzyć ciepłe, pełną harmonii przestrzeń. Przemyślany wybór wyposażenia, ceramiki, mebli pozwoli nam wykreować piękne, ponadczasowe wnętrze.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku