Umywalki stawiane na blat

Prostokątne, owalne, kształtem przypominające misy lub kubistyczne formy. Umywalki stawiane na blat cieszą się coraz większą popularnością, stanowią funkcjonalne rozwiązanie, dopełnienie nowoczesnej aranżacji.
Bogata oferta producentów zaskakuje bogactwem form, kolorów i rozmiarów umywalek. Dzięki temu możemy wybrać model odpowiadający naszym preferencjom.
Kształt umywalki powinien nawiązywać do formy pozostałego wyposażenia łazienki: miski ustępowej, bidetu, wanny czy prysznica. Umywalki mogą być wykonane z różnych materiałów, poza powszechnymi modelami ceramicznymi mamy do wyboru modele wykonane ze szkła, drewna, stali nierdzewnej czy kamienia naturalnego.

Blat pod umywalkę

Razem z zakupem umywalki nablatowej pojawia się pytanie dotyczące rodzaju blatu, wielkości oraz materiału z jakiego ma być wykonany. Przede wszystkim blat powinien być wytrzymały, odporny na szkodliwe działanie wody, wilgoci. Blaty pod umywalkę możemy wykonać z kamienia, betonu, drewna, tworzyw mineralnych, czy płyt MDF, wszystko zależy od naszego budżetu oraz pomysłu na wnętrze.
W łazienkach bazujących na naturalnych materiałach pięknie prezentują się blaty drewniane. Przy jego wyborze powinniśmy pamiętać o doborze gatunków odpornych na wilgoć, dobrze sprawdzą się gatunki egzotyczne np. teak, merbau, iroko, lapacho. Niezwykle ważny jest proces zabezpieczenia blatu poprzez lakierowanie, olejowanie. Drewno wizualnie ociepla wnętrze, tworzy przyjemny nastrój, pasuje do aranżacji utrzymanych w każdym stylu, dowolnego koloru płytek.
Innym, często spotykanym rozwiązaniem są blaty wykonane z kamienia naturalnego. W łazience dobrze sprawdzą się kamienie o niskiej nasiąkliwości, odporne na zarysowania, odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Granitowe, marmurowe blaty są inwestycją na długie lata, pięknie prezentują się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach.
Drewno wizualnie ociepla wnętrze, tworzy przyjemny nastrój, pasuje do aranżacji utrzymanych w każdym stylu, dowolnego koloru płytek. Innym, często spotykanym rozwiązaniem są blaty wykonane z kamienia naturalnego. Granitowe, marmurowe blaty są inwestycją na długie lata, pięknie prezentują się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach.
Granitowe, marmurowe blaty są inwestycją na długie lata, pięknie prezentują się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach.
Umywalkę nablatową możemy umieścić na szafce, dużą popularnością cieszą się meble łazienkowe wykonane z odpornych na wilgoć płyt MDF. Umywalki możemy również umieścić na blatach wykończonych płytkami ceramicznymi, hartowanym szkłem. Pod blatem umywalki warto umieścić szafkę, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Wybór baterii

Bateria razem z umywalką powinna tworzyć spójny, zgrany duet. Do wyboru mamy baterie sztorcowe, umieszczane bezpośrednio na powierzchni umywalki lub blacie oraz montowane na ścianie (podtynkowe i natynkowe).

Baterię  należy dobrać do wysokości umywalki, jest to niezwykle istotne zwłaszcza podczas montażu baterii na blacie. Wylewka powinna być umieszczona kilka centymetrów od krawędzi umywalki.

Umywalki nablatowe umożliwiają kreację eleganckiej, nowoczesnej łazienki. W połączeniu z piękną formą baterii umywalkowej, starannie dobranymi akcesoriami stworzy wyjątkową strefę, z której chętnie będziemy korzystać każdego dnia.

Szukasz umywalki nablatowej lub pomysłu na aranżację łazienki?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLU i zapytaj o projekt Twojej łazienki. Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku