Łazienka w stylu skandynawskim

Mieszkańcy Skandynawii deficyt naturalnego światła oraz surowy klimat rekompensują pogodną kolorystyką wnętrz. Aranżacje utrzymane w tym stylu zyskują coraz większe grono zwolenników.

Urokliwa Skandynawia

Jasna kolorystyka w łazience doskonale sprawdza się w połączeniu z drewnianymi elementami, naturalnymi materiałami. Drewno ociepla wizualnie wnętrze, różne odcienie, faktury umożliwiają nam nieskończenie wiele możliwości aranżacji.

We wnętrzach chętnie pojawiają się meble fornirowane lub w całości wykonane z litego drewna. Efektownie prezentują się również białe meble wzbogacone dekorem o strukturze drewna.

W skandynawskich łazienkach, drewno często pojawia się także na podłodze. Jeśli obawiamy się stosowania parkietu w naszej łazience możemy sięgnąć po drewnopodobne płytki, które wprowadzą do wnętrza podobny efekt wizualny.

Płytki mogą mieć widocznie zarysowaną strukturę, imitującą naturalny rysunek, fakturę drewna. Kolejnym, naturalnym materiałem, który często pojawia się w skandynawskich aranżacjach i znacznie ociepla wnętrza jest wiklina. Ozdobne pudełka, kosze na bieliznę, meble będą ciekawym uzupełnieniem aranżacji łazienki. 

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim znajdziemy także naturalny kamień. Używany najczęściej jako materiał na blat pod dekoracyjną umywalkę, okładzina ścienna lub podłogowa pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Naturalne materiały zachwycają bogatą kolorystyką, formą, tworzą uniwersalne i ponadczasowe wnętrza.

Proste formy

Prostota jest główną cechą skandynawskich wnętrz. Ceramika łazienkowa, armatura, meble o prostym, minimalistycznym kształcie wprowadzają do wnętrza równowagę i harmonię. Jasne ściany i podłogi są doskonałym tłem dla kolorowych dodatków i tkanin. Wyraziste detale, niebanalne dekoracje tworzą we wnętrzu atmosferę i niepowtarzalny klimat. Ciekawą dekorację stanowią żywe rośliny, które w ozdobnych osłonkach wzbogacają wnętrze. Jeśli obawiamy się monotonii, białe płytki możemy połączyć z szarością, przełamać delikatnymi, pastelowymi odcieniami. 

Ciekawą dekorację stanowią żywe rośliny, które w ozdobnych osłonkach wzbogacają wnętrze. Jeśli obawiamy się monotonii, białe płytki możemy połączyć z szarością, przełamać delikatnymi, pastelowymi odcieniami. 

Ponadczasowym, sprawdzonym rozwiązaniem jest duet czerni i bieli. Planując aranżację nie możemy zapomnieć o prawidłowym oświetleniu łazienki. W krajach skandynawskich zazwyczaj umieszcza się kilka, niezależnie zapalanych źródeł światła.

Wnętrza skandynawskie są oszczędne w formie. Dzięki zastosowaniu jasnych materiałów, urzekają przestronnością. W połączeniu z naturalnymi materiałami, które ocieplają wnętrze tworzą spójne, stonowane aranżacje.

Interesuje Cię łazienka w stylu skandynawskim?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLU i zapytaj o projekt Twojej łazienki. Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku