Wanna do każdej łazienki

Gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami pomoże nam się zrelaksować po pracowitym dniu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając wannę do łazienki.

Na każdy metraż

Wymiary naszej łazienki, układ funkcjonalny, rozmieszczenie instalacji zazwyczaj determinują wybór wanny, jej wielkość oraz kształt. 

Wanny prostokątne zajmują stosunkowo niewiele miejsca, dlatego są najczęściej wybierane w przypadku małych łazienek. Z łatwością możemy do nich dopasować parawan nawannowy. Dzięki temu zyskamy możliwość korzystania z natrysku. Dużą popularnością cieszą się wanny o nietypowym kształcie: asymetryczne, narożne, okrągłe, wolnostojące.

Wanna Cinque intryguje opływowym kształtem, nowoczesnym wzornictwem. Dzięki niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się w łazienkach o mniejszym metrażu. 

Wybierając odpowiednią wannę zwróćmy uwagę na jej pojemność. Im jest większa tym więcej czasu i wody będziemy potrzebować na jej napełnienie, co wiąże się z nieco wyższymi kosztami użytkowania.

Z drugiej strony większa wanna oznacza wygodniejszą, bardziej komfortową kąpiel. Zastanówmy się nad sposobem obudowy wanny. Do wyboru mamy modele do zabudowy oraz modele ze zintegrowaną obudową. Przed zakupem dopytajmy się o koszt obudowy, zwłaszcza w przypadku wanien o nietypowym kształcie.

Jaki materiał wybrać?

Najbardziej popularnymi materiałami do produkcji wanien są akryl, stal oraz żeliwo. Wanny żeliwne są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, długo trzymają ciepło. Ich największą wadą jest ciężar, wniesienie do mieszkania może okazać się trudnym wyzwaniem.

Wanny stalowe najczęściej mają prosty kształt. Od wewnątrz pokryte są warstwą emalii, która tworzy ochronną, trwałą i elastyczną powłokę.

Wanny akrylowe dostępne są w wielu kolorach, akryl pozwala także na formowanie dowolnych kształtów. Wanny mogą być wzmocnione włóknem szklanym lub żywicą poliestrową. Dzięki temu stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i uderzenia. Wanny wykonane z akrylu cechują się dobrą izolacją akustyczną oraz termiczną. 

Mniej popularne, przygotowywane na indywidualne zamówienia są wanny z drewna czy kamienia. Drewniane wanny najczęściej wykonane są z egzotycznego drewna iroko, kamienne z granitu, marmuru. Osoby szukające niestandardowych rozwiązań do swoich łazienek mogą  sięgnąć po wanny wykonane ze szkła czy miedzi. Pomysłowość projektantów nie zna granic, wszystko zależy od naszych upodobań oraz budżetu.

Ważne detale

Wraz z zakupem wymarzonej wanny przychodzi czas na zakup baterii. Do wyboru mamy baterie ścienne: podtynkowe oraz natynkowe, baterie sztorcowe oraz wolnostojące.

Kształt oraz rodzaj baterii dopasujmy do pozostałej armatury i stylu panującego w łazience.

W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się modele utrzymane w stylistyce retro, w nowoczesnych wnętrzach proste, minimalistyczne wzornictwo. Poza estetycznym wyglądem bateria powinna być funkcjonalna.

Dobrze sprawdzą się baterie wannowo-prysznicowe, wyposażone w wygodną słuchawkę. Takie rozwiązanie warto zastosować również przy zakupie modeli montowanych w podłodze, przeznaczonych do  wanien wolnostojących. Przy wyborze zwróćmy uwagę na zużycie wody, materiał z jakiego została wykonana głowica oraz powłoka baterii.

Armatura dopasowana do wanny staje się jej ozdobą, dopełnieniem całego wnętrza, zakup warto potraktować jako inwestycję na długie lata.

Interesujesz się zakupem wanny?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLUZadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku