La Torre – baterie we włoskim stylu

W salonach BLU możecie zobaczyć całkiem nowe kolekcje armatury. To baterie włoskiej marki La Torre, które wprowadziliśmy z myślą o wymagających klientach ceniących niebanalne wzornictwo.
W szerokiej ofercie marki są rozwiązania dla tych, którzy w swoich łazienkach i kuchniach chcą mieć produkty niepowtarzalne i o dopracowanej formie. La Torre to produkty wyrafinowane.

Wzorniczo doskonale wpasowują się w aktualne trendy skupione na organicznych kształtach i minimalizmie form. Wszystkie produkty powstają we Włoszech przy zachowaniu wysokich standardów jakości.

Kolekcje we włoskim duchu

La Torre ma w swojej ofercie zarówno baterie kuchenne jak i łazienkowe. Wszystkie powstają w fabryce we Włoszech, a projektanci i architekci chętnie stosują je zarówno w domach prywatnych jak i wnętrzach użyteczności publicznej.

Nowoczesne, geometryczne kolekcje jak La Torre Profili zachwycają minimalistycznymi formami i oszczędną linią wylewek. Gamę produktów uzupełniają też bardziej eleganckie, klasyczne la Torre Studio – do wyrafinowanych wnętrz.

Organiczne Laghi to wspaniałe udoskonalenie klasycznego wzoru baterii w stylistyce soft purism. W ofercie La Torre są też rozwiązania pod prysznic z precyzyjnie wykonanymi deszczowniami czy zestawy w postaci drążka i słuchawki. Całość łazienkowego pakietu uzupełniają grzejniki o formach nawiązujących do armatury – dzięki temu metaliczną część łazienki możemy mieć dopasowaną do siebie idealnie pod względem wzorniczym.

Troska o środowisko naturalne

W tej deklaracji jest pewien sekret - Invorio leży w otoczeniu jezior, rzek i wzgórz. Woda jest motywem przewodnim życia i twórczości w tamtej przestrzeni. To czuć w produktach, które włoska marka tworzy.

Poszanowanie przyrody jest bardzo ważne dla marki La Torre. W zakładzie produkcyjnym firma korzysta z energii odnawialnej oraz materiałów spełniających wysokie standardy. Muszą być bezpieczne dla użytkownika oraz przyjazne dla środowiska. A same produkty w swoim użytkowaniu mają spełniać wygórowane standardy oszczędności wody i efektywności. Firmie przyznano m.in. znak jakości OQC (sprawdzone pochodzenie i jakość) oraz uczestniczy ona  w programie certyfikacji Water Label.

La Torre to firma rodzinna

Historia firmy zaczyna się formalnie w roku 1960. Wtedy to Giuseppe Latorraca, ojciec obecnych właścicieli, zakłada firmę. Ale tak naprawdę w rodzinie Latorraca to rok 1921 rok był kluczowy. Wtedy to pradziadek założyciela firmy stworzył swoje pierwsze przedsiębiorstwo w Pogno. Była to nieduża wieś w regionie Piemont w prowincji Novara. Od tego czasu losy rodziny i przedsiębiorczości się ze sobą przeplatają.

Jakość i rozpoznawalność La Torre skrupulatnie budowano, a w 1994 firma przeniosła się do położonego kilkanaście kilometrów dalej Invorio. Wtedy to Massimo i Anna Latorraca dołączają do ojca Giuseppe i razem postanawiają ze swoimi produktami wyjść na rynki zagraniczne. Do Polski trafili oficjalnie w 2018 roku. Wyłącznym przedstawicielem została marka Ferro, a produkty La Torre wielbiciele doskonałej armatury znajdą w salonach BLU.

Wzornictwo spod ręki Marco Polettiego

Produkty włoskiej marki wyróżniają się dopracowanym wzornictwem. Nie tylko nadążają one za współczesnymi trendami, ale też kreatywnie je reinterpretują proponując nowe rozwiązania. Jedną z osób odpowiedzialnych za wzornictwo produktów La Torre jest Marco Poletti.

To utalentowany artysta, który zaczynał od studiowania architektury na Politechnice w Mediolanie. Tworzy od ponad 20 lat – karierę zaczynał w 1995 roku, a w po dwóch latach powstało jego autorskie Poletti Studio. Dla La Torre stworzył m. in. wspaniałą kolekcję Laghi, za którą dostał Belarus Award w 2014 i IIDEX Canada w 2015 roku. Jest też autorem kolekcji Profili o bardzo wyrazistej bryle.

Przy projektowaniu dla włoskiego producenta z pewnością korzystał z olbrzymiego doświadczenia jakie zgromadził przez dwie dekady kariery zawodowej. Przez ten czas zaprojektował 700 produktów oraz 50 wnętrz. Na swoim koncie ma też doświadczenie z pracy w przemyśle modowym. Tworzył dla Cerruti, Christiana Diora, Ferre, Mandarina Duck, Missoni, Valentino czy Zary. To przekłada się na umiejętność „szycia” produktów także dla wnętrz – zarówno armatury, jak też mebli czy innego wyposażenia. Projektował bowiem zarówno dla Albatrosa, Bongio, ceramiki Cielo, marki Cisal, Huber, MD Studio, czy Jacuzzi. Na swoim koncie ma nagrodę ADI Desgin Index Compasso d’Oro w 2002 za kolekcję Moon dla marki Bongio.

Zobacz aranżacje łazienek z kolekcją La Torre Laghi

La Torre w Polsce

Znajdź najbliższy salon łazienek lub wypełnij poniższy formularz

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku