Mała łazienka z prysznicem

Urządzając małą łazienkę, najczęściej wybieramy prysznic, ponieważ zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna. Jak na małej powierzchni stworzyć funkcjonalną strefę prysznica?

Mała łazienka – duża kabina, czy to możliwe?

Jeżeli ogranicza nas przestrzeń, jedyne, co możemy zrobić, to dokładnie zmierzyć pomieszczenie i zostawić margines na wymiary po obłożeniu ścian płytkami. Następnie wykorzystać całe dostępne miejsce na prysznic. Dlaczego mamy się ograniczać do najmniejszego wymiaru?
Jeśli dysponujemy powierzchnią pozwalającą na wstawienie kabiny walk-in czy prostokątnej to zróbmy to! Każdy prysznic będzie przyjemniejszy, jeśli otoczy nas większa, wolna przestrzeń. Dodatkowo zyskamy miejsce na półki do przechowywania codziennie używanych kosmetyków. Polecamy wybrać te mocowane na szybie, które można przesuwać i nie wymagają stałego montażu.

Relaks w strugach deszczu

Deszczownica będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli marzysz o komfortowej łazience, a nie możesz pozwolić sobie na wannę. Na pewno będzie to oszczędność wody w porównaniu z kąpielą, a efekt wyciszenia i odprężenia podobny. Wspaniale jest skorzystać z orzeźwiającego prysznica o poranku i nabyć energii na cały dzień. Natomiast pod koniec dnia rozgrzać ciało i przystąpić do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Deszczownica umieszczona na ścianie na pewno w tym pomoże.

Mała łazienka z prysznicem – jaki brodzik?

Decydując się na kabinę prysznicową, równie ważnym wyborem jest temat brodzików. Jak się w tym odnaleźć? Przede wszystkim warto kierować się wysoką jakością produktów. Będzie to inwestycja na lata, więc wyeliminowanie na samym początku najsłabszych modeli przysłuży podjęciu dobrej decyzji. Dzisiejsze brodziki wykonywane są głównie z akrylu sanitarnego, który sprzyja łatwej pielęgnacji. Dostępne są w wielu wymiarach, więc znajdziesz idealny do swoich potrzeb i wymiarów łazienki. Podobnie jest z ich wysokością. Wyższe sprawdzą się w mieszkaniach w starszym budownictwie, gdzie odpływy są często mniej zanurzone w posadce. Natomiast niższe, które są niemal zlicowane z powierzchnią poziomą, będą idealne, jeśli zależy nam na nowoczesnym wyglądzie. Można też zrezygnować z brodzika na rzecz odpływu liniowego, który staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem.

Mikroprzestrzeń – a co z przechowywaniem?

W przypadku niewielkiego wnętrza pamiętajmy, żeby nie nagromadzić zbyt dużej ilości przedmiotów w zasięgu wzroku. Warto schować wszystkie kosmetyki, artykuły higieniczne do szafek lub umieścić je w wygodnych szufladach. Jeśli wydaje się nam, że w małej łazience nie mamy miejsca na wstawienie mebli, to warto wejść do jej wnętrza jeszcze raz. Tym razem na pewno zobaczymy wolną przestrzeń pod umywalką, gdzie z łatwością umieścimy szafkę z szufladami. Będzie to idealne miejsce do przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów – pasty do zębów, szczoteczki czy produkty pielęgnacyjne. Nad stelażem wc na pewno mamy sporo miejsca. Dlaczego by go nie wykorzystać? Zabudowa ścienna sprawdzi się doskonale, a w przypadku wnęki – zlicowana ze ścianą i dobrana kolorystycznie do całości, będzie praktycznie niezauważalna. Na pewno zmieścimy tam sporo artykułów do czyszczenia i prania czy kosmetyków.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku