Łazienka w stylu industrialnym

Wnętrza urządzone w klimacie industrialnym zyskują coraz więcej zwolenników. Połącznie cegły, betonu, miedzi, stali, może być ciekawą inspiracją do stworzenia projektu łazienki!
Historia wnętrz utrzymanych w stylu loftowym sięga lat 50-tych. Po okresie recesji w Stanach Zjednoczonych, na rynku nieruchomości pojawiło się wiele pomieszczeń po dawnych fabrykach, magazynach, warsztatach, które chętnie przekształcano we wnętrza mieszkalne. Wnętrza urządzone w pofabrycznych loftach przyciągały również artystów, którzy chętnie zakładali tam swoje pracownie. 
W łazienkach urządzonych w stylu industrialnym paleta kolorów zazwyczaj jest ograniczona. Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza cegłę, ale obawiamy się jej stosowania w pomieszczeniu narażonym na wilgoć możemy sięgnąć po płytki cegłopodobne.
Otwarta przestrzeń stwarzała wiele możliwości kreacji, twórczej swobody. Dziś, coraz trudniej o wnętrza zlokalizowane w autentycznych, pofabrycznych wnętrzach z charakterystycznymi, wysokimi sufitami, wielkimi oknami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy aranżacji wnętrz łazienki sięgnąć po inspiracje w tym stylu. Industrialny klimat z łatwością możemy wprowadzić do naszego mieszkania.

Cegła, beton

W łazienkach urządzonych w stylu industrialnym paleta kolorów zazwyczaj jest ograniczona. Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza cegłę, ale obawiamy się jej stosowania w pomieszczeniu narażonym na wilgoć możemy sięgnąć po płytki cegłopodobne. Kolejnym, często spotykanym materiałem jest beton. Do wyboru mamy wiele płytek, które wiernie naśladują fakturę, strukturę betonu. Dostępne w wielu rozmiarach, różnych rodzajach wykończenia będą idealnym tłem dla białej ceramiki. Chłodny wizerunek stylu industrialnego możemy ocieplić za pomocą drewna. Zastosowane na podłodze, czy blacie szafki pod umywalką, sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. W łazience doskonale sprawdzą się płytki drewnopodobne. Kolekcje z widocznym rysunkiem drewna, przedstawiające naturalne słoje będą idealnym dopełnieniem aranżacji.

Dobór armatury, wyposażenia

Styl industrialny to ograniczona paleta kolorów, dominują w nim szarości, odcienie bieli, stonowane barwy. Spokojną aranżację możemy przełamać czarnym, miedzianym kolorem armatury. Wybrany kolor możemy powtórzyć na dodatkach, które pojawią się w łazience, meblach łazienkowych. Jeśli w łazience zaplanowaliśmy kabinę prysznicową, możemy sięgnąć po modele z czarnym profilami, okuciami, zawiasami. Dodatkowe, symetryczne podziały na drzwiach prysznicowych podkreślą styl surową stylistykę wnętrza.

Odpowiednie oświetlenie, dodatki

W stylu industrialnym dużą rolę grają struktury, kontrasty. Faktura, tekstura poszczególnych materiałów wpływa na odbiór wnętrza. Dodatki, dekoracyjne formy powinniśmy stosować oszczędnie. Łazienka urządzona w stylu industrialnym nie lubi przepychu, dlatego wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne, a ich dobór, odpowiednio przemyślany. Wybierając meble warto postawić na modele o minimalistycznym wyglądzie, śmiało możemy sięgać po szafki wykonane z metalu, które będą nawiązywać do pozostałych elementów. Oświetlenie w łazienkach urządzanych w klimacie loft to przede wszystkim klosze w miedzianym, stalowym kolorze, przydymione szkło, żarówki na długich, ozdobnych kablach.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku