Podpowiadamy jak urządzić salon kąpielowy

Salony kąpielowe są miejscem, które ma być tłem dla odpoczynku, świadomego relaksu i pełnej regeneracji. Przestrzeń, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, miejsce, w którym wypoczęci rozpoczynamy każdy dzień.

Jak urządzić salon kąpielowy?

Co odróżnia standardową łazienkę od salonu kąpielowego? Po pierwsze, zazwyczaj mamy do dyspozycji znacznie więcej miejsca niż w typowej łazience. Po drugie, bardziej swobodnie wybieramy materiały wykończeniowe, niż w typowej łazience.
Wnętrza łazienek coraz częściej przybierają postać salonów kąpielowych, często traktowane są również jako przedłużenie strefy sypialnianej. Miejsce prywatne, zaprojektowane zgodnie z naszymi upodobnieniami zrywa ze schematami spotykanymi w typowych łazienkach. Podczas aranżacji szukamy ciekawych rozwiązań, sięgamy po różnorodne materiały wykończeniowe ścian i podłóg. Zamiast płytek pojawiają się okładziny ścienne, fornir, tapety, sztukaterie.

Wybór ceramiki i armatury

W salonach kąpielowych pięknie prezentują się wanny wolnostojące z wysoką baterią wannową. Takie połączenie każde wnętrze zamieni w luksusowy salon. Do wyboru mamy wanny na nóżkach, doskonale wpisujące się w stylistykę wnętrz klasycznych. Tego typu wanny będą również głównym bohaterem we wnętrzach urządzonych w stylu retro. W nowoczesnych salonach kąpielowych możemy zdecydować się na minimalistyczną formę wanny wolnostojącej. Ciekawie prezentują się zarówno wanny o geometrycznych kształtach, jak i delikatnych liniach. Wybór jest ogromny, więc z pewnością wybierzemy model, który będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Wanna z hydromasażem

Kolejnym rozwiązaniem, które podniesie komfort codziennych kąpieli, jest wstawienie wanny z hydromasażem. Nowoczesne modele sprawiają, że każda kąpiel może zamienić się w zabieg relaksacyjny. Co więcej, hydromasaż pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, pomaga odprężyć się po całym dniu pracy.Do wyboru mamy wanny z różnymi systemami hydromasażu: wodny,powietrzny, wodno-powietrzny. Na rynku dostępne są również wanny z chromoterapią, wyposażone w diody. W czasie relaksującej kąpieli barwy działają kojąco na nasze zmysły. Kolor oraz rodzaj natężenia oświetlenia możemy dobrowolnie regulować, dodatkowo, większość wanien wyposażona jest w indywidualne programy, które mogą przynieść efekt ukojenia, wyciszenia.

Gwarancja odpoczynku

Salony kąpielowe są miejscem, które ma być tłem dla odpoczynku, świadomego relaksu i pełnej regeneracji. Przestrzeń, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, miejsce, w którym wypoczęci rozpoczynamy każdy dzień. Poza odpowiednim wyposażeniem bardzo istotną kwestią jest odpowiednie oświetlenie. W tego typu wnętrzach dobrze sprawdzi się oświetlenie dające rozproszone światło. Zamiast jednego, głównego źródła światła polecamy kilka, punktowych lamp. Pamiętajmy również o doborze odpowiedniej barwy światła.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku