Łazienka w męskim stylu

Jak stworzyć idealny projekt łazienki przeznaczonej dla mężczyzny? Postawmy na ciemne kolory, mocne kontrasty, naturalne materiały, aranżację bez zbędnych ozdób!


Po pierwsze: funkcjonalne rozwiązania

W każdym wnętrzu panuje ta sama zasada, im więcej schowków, ukrytych szafek, tym większy porządek. Projektując wnętrze łazienki przeznaczonej dla mężczyzny, pamiętajmy o zaprojektowaniu odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie kosmetyków, ręczników, przyborów kąpielowych, środków czystości. Naprzeciw wychodzą producenci mebli łazienkowych. W zależności od aranżacji możemy zdecydować się na wstawienie szafki podumywalkowej z pojemnymi szufladami, szafek łazienkowych, wysokich słupków z koszem na bieliznę. Do wyboru mamy wiele rodzajów wykończeni, bogatą kolorystykę. Jeśli nad umywalką nie wklejamy lustra między płytki, praktycznym rozwiązaniem będzie montaż szafki łazienkowej z lustrem. Dzięki temu wszystkie kosmetyki będą zawsze pod ręką.

Odpowiednie materiały

Łazienki urządzone w męskim stylu dobrze komponują się z takimi materiałami jak szkło, metal, beton, kamień. Na szczególną uwagę zasługują płytki imitujące naturalne materiały. Dostępne w dużych formatach, zazwyczaj z rektyfikowanymi krawędziami pozwalają na ułożenie płytek z zastosowaniem minimalnej fugi. W eleganckich, męskich łazienkach coraz często pojawiają się również płytki inspirowane wzorem ciemnego marmuru, pięknie prezentują się czarne z białymi, nieregularnymi żyłkami. Surowość materiałów możemy ocieplić naturalnym kolorem drewna, które możemy zastosować np. na meblach łazienkowych. Doskonale sprawdzą się płytki drewnopodobne z wyraźnym rysunkiem drewna, które możemy zastosować zarówno na ścianach, jak i podłodze.

Minimalizm form

Męskie łazienki zazwyczaj urządzone są w minimalistycznym stylu, przeważają w nich proste formy. Kolorystyka ścian i podłóg, poza drobnymi akcentami, utrzymana jest w ciemniejszych barwach: grafit, szarość, czerń. Ważnym elementem są lustra, które odpowiednio użyte mogą powiększyć każdą, nawet najmniejszą przestrzeń.

Praktyczne wyposażenie

Wybierając wyposażenie, polecamy proste formy, umywalki o geometrycznych kształtach. Pięknie prezentują się modele stawiane na blacie wykonanym z drewna, czy kamienia. Aranżując strefę prysznica, warto postawić na nowoczesne, transparentne kabiny prysznicowe z niskim brodzikiem. Jeśli mamy taką możliwość, proponujemy kabiny typu walk-in z odpływem liniowym. Dopełnieniem wygodnej strefy prysznica będzie deszczownica, do wyboru mamy modele podtynkowe, natynkowe, sufitowe. Warto zastanowić się również nad wyborem armatury, do nowoczesnych wnętrz polecamy rozwiązania podtynkowe. Tego typu baterie pozwalają na schowanie całego mechanizmu w ścianie, na zewnątrz widoczny jest tylko element, który służy do regulacji i wypływu wody. Takie rozwiązanie należy przewidzieć już na etapie projektu, ponieważ montaż baterii podtynkowych wymaga ingerencji w ścianę. Znaczna część elementów, modułów montowana jest przed położeniem glazury. Warto rozważyć również zakup baterii termostatycznej. Zwiększy to komfort użytkowania, dodatkowo, pozwoli na oszczędność wody.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku