Podopowiadamy jak dobrać idealny grzejnik łazienkowy

O czym należy pamiętać, aby wymarzone wnętrze po remoncie było zarówno ciepłe, jak i estetyczne?
Grzejnik łazienkowy to niepozorne, ale i niezwykle ważne urządzenie. Jeśli będzie źle zaprojektowany: za duży, za mały albo w niepasującej do wnętrza formie - popsuje efekt realizacji nawet najpiękniejszej łazienki. Często o nim zapominamy i traktujemy jak zło konieczne, jednak wcale tak być nie musi. O czym należy pamiętać, aby wymarzone wnętrze po remoncie było zarówno ciepłe, jak i estetyczne?

Grzejnik elektryczny

Jeśli mamy szczęście i możliwość wyboru ogrzewania podłogowego w łazience, załóżmy je jako główne źródło ciepła w pomieszczeniu. Wtedy wystarczy zastosować niewielki grzejnik elektryczny, który można zgrabnie wkomponować nawet do małej łazienki. Z wyborem nie powinniśmy mieć problemów, na rynku dostaniemy grzejniki o różnej mocy, które wystarczą do podsuszenia mokrego ręcznika.

Wszystko na swoim miejscu

W prawidłowo zaprojektowanej łazience wszystko ma swoje miejsce, nic nie przeszkadza w użytkowaniu sprzętów i dostępie do schowków. To samo tyczy się dobrze dobranego grzejnika. Jeśli jego obecność utrudnia korzystanie z łazienki, trzeba go wymienić na mniejszy lub przewiesić w inne miejsce. Nawet w nowo oddanych do użytku mieszkaniach zdarzy się, że wysokim osobom będzie przeszkadzał za nisko umieszczony sprzęt. Im wcześniej więc podejmiemy decyzję o zmianie układu funkcjonalnego łazienki i wymianie grzejników, tym lepiej.

Zabawa w chowanego

Jeśli duży grzejnik w łazience pozostać musi, mamy do wyboru dwie opcje. Akceptujemy obecność grzejnika w pomieszczeniu i nie poświęcamy mu wiele uwagi: ma działać i wysuszyć skarpetki. Minimalistyczny, oszczędny design wkomponujemy więc do wnętrza w każdym stylu. Ciekawym rozwiązaniem będą tutaj płaskie grzejniki panelowe, które obecnie możemy dostać w wielu rozmiarach i opcjach montażu pion-poziom. Kolorystycznie korzystne będą bezpieczna, elegancka biel lub neutralny chrom.

W centrum uwagi

Do wyboru jest też druga opcja – jeśli nie możesz się czegoś pozbyć z pomieszczenia, wyeksponuj to. Nowoczesne grzejniki to instalacje na miarę futurystycznych dzieł sztuki. Kolor lub ekstrawagancka forma takiego grzejnika w każdym wnętrzu będą grać pierwsze skrzypce. Nowoczesny kształt wykonany o mocnej barwie to nowy pomysł na dekorację do łazienkowego wnętrza. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów i kolorów, a niektórzy producenci oferują również grzejniki z nadrukowaną grafiką. Dzięki takim rozwiązaniom to urządzenie może być nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Szybko przestaniemy traktować grzejnik jak zło konieczne, ponieważ stanie się modnym dodatkiem.

Ciepło, cieplej...

Jeśli planujesz wymianę grzejników, upewnij się, że wybrany model spełni standardowe parametry ogrzewania dla danego metrażu. Niedogrzane pomieszczenie może skutkować zwiększonymi rachunkami w okresie jesienno-zimowym lub innymi dodatkowymi wydatkami. Grzejnik będzie funkcjonalny tylko wtedy, kiedy rzeczywiście będzie spełniał swoją podstawową powinność. Wszystkie niezbędne informacje o parametrach cieplnych i rodzajach podłączeń możesz znaleźć w salonach łazienek BLU.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku