Heksagony: sposób na modne wnętrze

Płytki heksagonalne cieszą się dużym zainteresowaniem. Zastosowanie ich we wnętrzu otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych.
Wiele rozmiarów, bogata kolorystyka, możliwość dowolnego zestawiania, sprawia, że płytki heksagonalne cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponadto, płytki inspirowane plastrem miodu są ciekawą alternatywą dla wszystkich osób znudzonych klasycznym formatem płytek. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz naszego pomysłu na wystrój wnętrza, heksagony możemy wykorzystać jako stonowaną płytkę bazową, element dekoracyjny. Poza płytkami w formacie heksagonów mamy do wyboru mozaikę oraz płytki o standardowych kształtach z dekorem heksagonu.

Do wyboru, do koloru

Decydując się na płytkę w mocnym kolorze albo z wyrazistym wzorem, motyw heksagonów możemy wykorzystać jako mocny akcent dekoracyjny. Za ich pomocą możemy podkreślić strefę umywalki, tworząc tło dla ozdobnej ramy lustra, czy wyznaczając wizualnie strefę prysznica. Za pomocą płytek heksagonalnych możemy stworzyć indywidualne kompozycje, jeśli mamy dostępne płytki w kilku wariantach kolorystycznych, możemy zestawić je w dowolny sposób. Jeśli postawiliśmy na łazienkę urządzoną w minimalistycznym stylu, możemy zastosować jednolite płytki, które wprowadzą do wnętrz ciekawy wzór, bez stosowania dodatkowych kolorów. Ciekawą propozycją są również płytki z trójwymiarową strukturą.

W każdym stylu

Płytki sześciokątne są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. We wnętrzach klasycznych polecamy jasne, neutralne barwy, które rozświetlą wnętrze. W pomieszczeniach urządzonych w stylu retro postawmy na małe, kolorowe płytki ze szkliwioną powierzchnią. Na szczególną uwagę zasługują płytki imitujące naturalne materiały: drewno, marmur, beton. Połączenie ciekawych struktur, faktur z geometrycznym kształtem doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach.

Plastry miodu na podłodze

Heksagony pięknie prezentują się również na podłodze. Za ich pomocą możemy wyznaczyć poszczególne strefy mieszkania, np. w przypadku połączenia salonu z aneksem kuchennym. W tym przypadku warto sięgnąć po płytki w większym rozmiarze. Połączenie nieregularnej krawędzi z parkietem, płytką drewnopodobną stworzy wizualne przenikanie obu stref. W bogatej ofercie producentów odnajdziemy również płytki mrozoodporne, które bez obaw możemy stosować na balkonie, tarasie. Dzięki temu, płytki inspirowane plastrami miodu możemy zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, tworząc spójną przestrzeń.

Nie tylko w łazience

Kształt inspirowanym plastrem miodu możemy wykorzystać jako motyw przewodni aranżacji naszego mieszkania. Zastosowany w kuchni między wiszącymi, górnymi szafkami a blatem będzie delikatnym akcentem i dopełnieniem całości aranżacji. W salonie, za pomocą płytki możemy zaakcentować wybraną ścianę: za telewizorem, sofą czy z kominkiem. W sypialni motyw heksagonów możemy wprowadzić za pomocą tapety, tkanin. Dodatkowo całe mieszkanie możemy udekorować dodatkami, na których widoczny jest motyw heksagonów.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku