Jak olśnić salonowym oświetleniem?

Obok kuchni salon to serce każdego domu. To przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu razem z domownikami. Z tego też powodu warto wyjątkowo troskliwie zadbać o zaaranżowanie jej tak, żeby poszczególne element – w tym też lampy – sprostał wszystkim naszym potrzebom i wymaganiom. Ponieważ salon z założenia pełni wielorakie role, już na etapie projektowania trzeba przemyśleć dobór oświetlenia, zarówno głównego, strefowego, jak i dekoracyjnego. Niech będzie nie tylko funkcjonalne, ale też naprawdę piękne i po prostu modne.
Trendy w oświetleniu podążają za ciągle zmieniającymi się stylami architektury. Jakie są najmodniejsze pomysły na zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę 2019? Wybraliśmy dla Was kilka, które pozwolą ciekawie odświeżyć lub przearanżować każdy dom.

Matowość – sztuka kontrastów

Uwielbiacie klasycznie minimalistyczne wnętrza i nie chcecie z nich w najbliższym czasie rezygnować? Bez obaw. W nadchodzących miesiącach style oparte na skrajnej prostocie są wciąż mile widziane. W jaki sposób można nadać im nowy wyraz, nie rezygnując z już wcześniej określonego charakteru?
Oprócz tradycyjnych i wciąż popularnych form, wiosna 2019 przynosi fascynację matowymi powierzchniami, które wykorzystuje się w wykończeniu przedmiotów użytkowych, wyposażenia i opraw oświetleniowych – zwłaszcza tych wykonanych z tworzywa sztucznego, metalu czy modnego betonu. Zestawienie ich z jasnymi barwami mebli oraz drewnianą podłogą, pozwoli uzyskać subtelny i elegancki efekt.

Nic do ukrycia – kable jako dekoracja

Industrialność wchodzi na salony i do naszych pokojów dziennych. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że powinniśmy zrezygnować z wygodny i przytulności naszych domów.
Czasami wystarczy tylko drobny element, inspirowany projektami przemysłowymi, aby całkowicie zmienić charakter przestrzeni. Wielkim zainteresowaniem cieszą się ostatnio lampy z widocznymi przewodami, które same w sobie mogą stanowić nietuzinkową ozdobę wnętrz skandynawskich czy japońskich. Ciekawe produkty tego typu oferuje sklep z lampami Lampy.it, specjalizujący się w oryginalnych przedmiotach, odpowiednich do każdej aranżacji.

Duże jest piękne i… wciąż modne

Oprawa lampy może stanowić główny element dekoracyjny wnętrza, zwłaszcza, jeśli będzie okazała i przykuwająca wzrok. W roku 2019 wciąż możemy sięgać po duże formy. Trend ten pojawił się w ostatnim kwartale zeszłego roku, ale najpewniej pozostanie z nami na dłużej. Trudno się dziwić – daje olbrzymie możliwości i pozwala bawić się aranżacją każdego salonu.

Zapatrzeni w gwiazdy – wielki powrót Sputnika

Wydawać by się mogło, że projekt, który zawdzięcza swą nazwę radzieckiemu satelicie, czasy największej świetności ma już za sobą. Nic bardziej mylnego. Właśnie powraca i święci triumfy w nowoczesnych, minimalistycznych i eleganckich wnętrzach.
Jak się prezentuje jego współczesna wersja? Niewielka sfera w centrum, a wokół niej ramiona zakończone punktami świetlnymi. Ich ilość zależy od konkretnego projektu – może ich być kilka lub kilkadziesiąt.
Pojawiają się też inne rozwiązania, które również nawiązują do skrajnie uproszczonej bryły Sputnika – cienkie ramiona, wykonane z tworzywa lub metalu, tworzą plastyczne konstrukcje, przywodzące na myśl geometryczne rzeźby Alexandra Caldera.

Powrót do przeszłości – żyrandole

Żyrandole to inni wielcy powracający do aktualnych trendów. Ich forma została jednak mocno unowocześniona.
Modny żyrandol nie musi składać się z setek odbijających światło kryształków. Najbardziej poszukiwane są obecnie zgeometryzowane i wijące się kształty lub obręcze z montowanymi na różnych wysokościach punktami świetlnymi. Pozwala to na dopasowanie lampy do każdej stylizacji i każdego wnętrza.
Warto też pamiętać, że współcześni styliści proponują wprowadzanie żyrandoli nie tylko do tradycyjnej dla nich przestrzeni salonu czy sypialni, ale również do przedpokoju lub łazienki.

Let it rock. Let it drum!

Lampy typu drum to świetny pomysł do niemal każdego wnętrza. W ofercie sklepów takich, jak Azzardo pojawiają się wersje proste i minimalistyczne, ale również o ozdobnej konstrukcji, wykonanej z połyskującego metalu lub przydymionego szkła, o bursztynowym odcieniu.
Oprawa taka sprawdzi się w centralnej części pomieszczenia lub bezpośrednio nad stolikiem, doświetlając przestrzeń. Przy tym będzie zawsze wyglądać bardzo dekoracyjnie i intrygująco.

Postaw na siebie i olśniewaj!

Obecny rok, choć przynosi wiele oryginalnych nowości, wciąż pozostaje czasem wielorakich różnorodności. Proponowane przez największych światowych stylistów pomysły, nie są jednorodne i dają szansę na świetną zabawę stylem, wyrażanie siebie, swoich indywidualnych upodobań oraz wprowadzenie ciekawych detali do każdego wnętrza – nieważne czy chcemy być minimalistyczni, vintage czy art déco.
Wszystkie z przedstawionych powyżej pomysłów łączy jednak jedno – lampa przestaje kryć się w cieniu, staje się główną ozdobą salonu. Pozwólmy jej zatem zalśnić najmodniejszym blaskiem!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku