O czym warto pamiętać wybierając ręcznik kąpielowy

Pozornie nieistotny, w praktyce bardzo ważny wybór. Z ręcznika korzystamy przynajmniej raz dziennie. Powinniśmy wybrać taki, który będzie nam długo i dobrze służył. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Chłonność ręcznika

O to pyta każdy klient, któremu wydaje się, że wie, o czym mówi. Tymczasem zmierzyć chłonność ręcznika jest niezwykle trudno, bardzo często ujawnia się ona dopiero po kilkunastu użyciach. Ogólnie można uznać, że te grubsze i cięższe ręczniki lepiej chłoną wodę. Nowe ręczniki bardzo często pokryte są specjalnym preparatem zabezpieczającym, który chociaż niewidoczny, może wprowadzić nas w błąd. Nowy ręcznik nie będzie chłonął wody zgodnie z naszymi oczekiwaniami - właśnie dlatego ręczniki, nawet jeśli fabrycznie zapakowanie i pozornie czyste, trzeba prać przed pierwszym użyciem.

Ciężar, czyli gramatura

Ta cecha ma duże znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy będziemy codziennie nosić ręcznik na plażę. Ciężki ręcznik lepiej chłonie wodę i może być okryciem na plaży w chłodny dzień (Zobacz: Ręczniki na lato – wszystko co musisz o nich wiedzieć). Z drugiej strony – możemy nie chcieć nosić ciężarów. Co w takim razie? Najlepiej celować w średnią półkę – ręczniki nie za ciężkie, ale i nie za lekkie. Trzeba też pamiętać, że gruby i ciężki ręcznik dłużej schnie. Najlżejsze ręczniki mają gramaturę 300, czyli 300 gramów na metr kwadratowy tkaniny. To niewiele. Te najcięższe ważą ponad dwukrotnie więcej – mają aż 750 gramów na metr kwadratowy tkaniny, co oznacza, że duży ręcznik może ważyć około 2 kg.

Materiał

To, z czego uszyty jest ręcznik, ma duży wpływ na jego jakość. W większości przypadków tym, czego szukamy, jest bawełna. Miękka, ciepła i chłonna będzie nam służyła przez lata. Przed kupnem ręcznika warto zerknąć na metkę – im więcej bawełny, tym lepiej, jednak nieduże domieszki sztucznych włókien nie są niczym złym, takie ręczniki też spełnią nasze oczekiwania. Cennym dodatkiem do bawełny jest włókno bambusowe. Taki ręcznik będzie bardzo chłonny, jednocześnie będzie stosunkowo szybko sechł. I najważniejsze – bambus ma właściwości bakteriobójcze, więc nasza skóra będzie nam wdzięczna - podpowiada Jowita Łabys, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

Rozmiar ręcznika kąpielowego

Ręczniki kąpielowe zaczynają się od rozmiaru 100 x 150 cm. Przy czym powiedzmy sobie szczerze, to trochę za mało na plażę, ale wystarczająco do łazienki. Jeśli chcemy kupić ręcznik, który sprawdzi się nie tylko w domu, ale też na plaży lub na basenie, musimy poszukać większego. Dobrym wyborem jest ręcznik w rozmiarze 100 x 180 cm, a dla osób które lubią się owinąć ręcznikiem po kąpieli od stóp do głów, nawet 135 x 200 cm.Mniejsze ręczniki w rozmiarze 50 x 100 cm będą idealnym wyborem dla dzieci.

Wygląd

Wydawałoby się, że nieistotny, ale przecież lubimy się otaczać ładnymi przedmiotami. W przypadku ręcznika najlepiej postawić na ulubione kolory. Jest wielce prawdopodobne, że tak wybrany ręcznik ładnie wkomponuje się w wygląd łazienki. Na plaży też powinien się sprawdzić. Ręczniki plażowe są bardzo uniwersalne.
Eurofirany to firma z dwudziestoośmioletnim doświadczeniem w dostarczaniu wysokogatunkowych tkanin oraz dekoracyjnych dodatków służących do wystroju wnętrz. W sklepie online i salonie firmowym można kupić gotowe oraz szyte na wymiar zasłony, firany i rolety (nowością jest kalkulator szycia firan i zasłon), a także patery, świeczniki, lampki, ceramikę, komplety zastawy stołowej i inne ciekawe artykuły. Dla ułatwienia dokonywania zakupów w sklepie internetowym i wybranych sklepach stacjonarnych wprowadzono możliwość płatności w ratach.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku