Panele szklane do łazienki

Szkło to popularny materiał do łazienki. Spotkamy je jako wypełnienie kabin prysznicowych, parawany nawannowe oraz w postaci ściennych dekoracji. Jakie zalety mają szklane panele i dlaczego stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnej płytki łazienkowej? W jaki jeszcze sposób możemy wykorzystać szklane dekoracje?

Z jakiego szkła są panele do łazienki?


Najczęściej stosowane jest szkło typu lacobel. To szkło malowane, pokryte specjalnym lakierem. Możemy wybrać kolor z palety producenta lub przygotować dowolny kolor z mieszalnika na zamówienie. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj tafli nie jest domyślnie wzmocniony hartowaniem. Zamawiając więc lacobel do łazienki, upewnij się o możliwość zastosowania szkła hartowanego.

Panele szklane z nadrukiem

To ciekawy sposób na wprowadzenie wzoru lub koloru do wnętrza. W jaki sposób wykonywane są grafiki na szkle? To wysokiej jakości wydruk na szkle, odporny na działanie wody, środków czystości oraz promienie UV. Popularne są nadruki ze zdjęciami krajobrazu, panoramy miast oraz martwa natura. W nowoczesnych wnętrzach znajdziemy z kolei grafiki ze znaną postacią lub abstrakcyjne wzory. Na szklany panel do łazienki możemy wykorzystać własnoręcznie zrobione zdjęcie. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie panelu z dowolną grafiką, jedynymi warunkami, które musi ona spełniać to wysoka rozdzielczość i legalne prawo autorskie. Wiele firm posiada własną, szeroką bibliotekę wzorów paneli oraz często korzystają z dostępnych w sieci banków zdjęć typu stock.

Gdzie umieścić panel szklany?

To element dekoracyjny, warto więc zadbać o jego odpowiednią ekspozycję. Najpopularniejsze miejsca do montażu szklanego panelu to przestrzeń nad wanną, w okolicy podwieszanego stelaża lub na innej ścianie, na której nie będzie przesłonięty innym elementem, np. grzejnikiem.

Czy trzeba skuwać płytki do montażu panelu w istniejącej łazience?

Nie trzeba. Montaż nowoczesnych paneli możemy przeprowadzić na kaflach. Jest to więc szybki i łatwy sposób na odświeżenie łazienki bez przeprowadzania kosztownego remontu wnętrza.

Inne rodzaje szkła w łazience — szklana mozaika

Znana i od dawna lubiana we wnętrzach. Ze względu na swój wyjątkowy blask i możliwość uniwersalnych zastosowań, świetnie wygląda jako akcent na ścianie z umywalką lub pod prysznicem. To elegancki sposób na wykończenie wanien do zabudowy. Małe elementy dobrze układają się na łukach i krzywiznach, dzięki czemu możemy nimi wykończyć kolumny oraz wanny narożne. Możemy wykorzystać klasyczne mozaiki kwadratowe, o kształcie prostokątów lub modny plaster miodu. Szklana mozaika to dodatek do wnętrz w stylu glamour, art deco lub nowoczesnych. Dla łatwego układania, elementy mozaiki sprzedawane są na prefabrykowanych plastrach, zazwyczaj o kształcie kwadratu. Klejąc je do podłoża, układamy plastry obok siebie, aby potem zafugować połączenia każdego z elementów. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, ponieważ na drobnych płytkach widać wszelkie niedociągnięcia.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku