Bidetta – praktyczne rozwiązanie do łazienki

W małej łazience często nie ma miejsca na oddzielny bidet. Dlatego, aby korzystać z funkcjonalności tego urządzenia możemy wykorzystać baterię z rączką typu bidetta, montowaną obok toalety. Dzięki takim prostym rozwiązaniom szybko i łatwo możemy podnieść komfort korzystania z łazienki. Czym jest to urządzenie i do czego przydaje się w łazience?

Do czego możemy używać bidetty?

Kształt rączki typu bidetta przypomina baterię prysznicową. To gadżet przydatny nie tylko do wygodnej higieny intymnej, ale również innych, często kłopotliwych czynności. Taki dodatkowy „prysznic” przydaje się w sytuacjach, gdy musimy napełnić wodą duże wiadro do sprzątania, mycia zabrudzonych butów lub dziecięcych zabawek. Z używania bidetty z pewnością będą zadowolone osoby starsze i ograniczone ruchowo, kobiety w ciąży lub wymagające szczególnej dbałości o higienę podczas innych problemów zdrowotnych. Podmycie czy opłukanie ciała w wygodnej pozycji siedzącej nie wymaga całkowitego zdejmowania odzieży i brania częstszych kąpieli. Wybierając bidettę oszczędzamy nie tylko czas, ale również zużytą wodę. Bidetta ma bardzo prostą konstrukcję. Składa się z elastycznego przewodu z końcówką, która jest niewiele mniejsza od standardowej główki prysznicowej. Posiada wygodny uchwyt, dzięki czemu możemy odwieszać nieużywaną baterię na ścianę.

Jakie bidetty są dostępne na rynku?

W zależności od oczekiwań i potrzeb możemy wybierać spośród baterii umywalkowych stojących, które posiadają w zestawie rączkę typu bidetta. Mogą to być zarówno modele montowane na blacie, jak i na umywalce. W takiej wersji dostępne są również zestawy higieniczne do baterii podtynkowych. Dzięki minimalistycznemu designowi lepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Gdzie umieścić bidettę?

Aby wygodnie korzystać z rączki do podmywania, bidetta musi znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie miski ustępowej. Podczas korzystania z toalety musimy mieć swobodny dostęp do kranu nad umywalką, aby uruchomić bidettę. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzimy cenną przestrzeń w małej łazience. Bardziej praktycznym rozwiązaniem są jednak zestawy podtynkowe wyposażone w rączkę prysznicową. Wtedy nie jesteśmy ograniczeni przez odległość między toaletą a umywalką. Instalacja boxu bidetty w ścianie przebiega podobnie jak montaż innych baterii podtynkowych tego typu. Należy jednak zadbać o doprowadzenie przewodów instalacji wodnej do miejsca planowanego montażu baterii.

Toalety przyszłości

Rozwiązania nowoczesnych technologii coraz częściej spotykamy w urządzeniach higienicznych w łazience. Dostępne są rozwiązania wykorzystujące bezprzewodowe technologie WiFi, dzięki której możemy montować baterię umywalkową z bidettą w dowolnym miejscu w łazience. Przepływ wody uruchamiany jest zdalnie, poprzez zdjęcie końcówki prysznicowej z uchwytu. Warto szukać bidetty wyposażonej w termostat, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko poparzenia newralgicznych miejsc. To szczególnie ważne w przypadku, jeśli z bidetty będą korzystać dzieci lub osoby niepełnosprawne.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku