Beton w łazience

Beton należy już do klasycznych materiałów wykończeniowych do wnętrz. Jego oryginalna struktura bardzo dobrze odnajduje się we współczesnych wnętrzach, a poszerzająca się gama kolorystyczna pozwala na wykorzystanie go w wielu stylowych aranżacjach. Jak zaaranżować łazienkę z charakterem? Postaw na nowoczesny beton!

Jaki beton możemy użyć w łazience?

Klasyczny beton architektoniczny jest materiałem wysokonasiąkliwym i porowatym, dlatego w łazience musimy zaimpregnować go specjalnie dobranymi środkami, albo zastosować w postaci równie estetycznej alternatywy. Płytki gresowe o surowej strukturze stanowią trwały i nowoczesny zamiennik dla tynków i surowych płyt betonowych. Są również odpowiednio tańsze i mają szeroki wybór odcieni oraz rysunków powierzchni.

Na ścianę i na podłogę

Płytki o rysunku betonu architektonicznego możemy zastosować zarówno na ścianach, jak i posadzkach łazienki. Popularne stają się rozwiązania uniwersalne, czyli płytki do wykończenia obu powierzchni. Parametry techniczne gresu pozwalają na zastosowanie go w pomieszczeniach mokrych i narażonych na trudne warunki techniczne, np. budynkach gospodarczych czy na powierzchniach zewnętrznych: w ogrodzie, na balkonie oraz tarasie.

W jakich stylach sprawdzi się beton?

Gres strukturalny dostępny jest w szerokiej gamie rozmiarów i odcieni, od jasnych, bielonych szarości przez beż aż do grafitu. Beton świetnie czuje się w stylach nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym czy rustykalnym. Docenia go również zyskująca na popularności filozofia wnętrz wabi-sabi. Każdy z odcieni i struktury o różnej intensywności możemy wykorzystać w ciekawy sposób i zestawiać w efekcie patchwork. Modne są również mozaiki o geometrycznych kształtach, których forma stanowi ciekawe urozmaicenie w monochromatycznej kolorystyce wnętrza.

Postaw na dobry zestaw

W zależności od wybranego stylu wnętrza, strukturę betonu możemy zaaranżować na kilka sposobów. Jasne, przecierane płytki świetnie sprawdzą się w aranżacjach z białą ceramiką i jasnymi meblami. Będą doskonałą bazą do stworzenia wnętrz minimalistycznych, gdzie największą ozdobą będą proste linie wanny i elegancka, nablatowa umywalka. Wielkoformatowy gres o rysunku betonu urozmaici nawet niewielkie przestrzenie. Wielkoformatowe produkty to jeden z najpopularniejszych segmentów płytek gresowych o betonowej strukturze.


W wersji industrialnej beton możemy uzupełnić o dodatek drewna i rudawe odcienie cegły. Dobierzmy do wnętrza umywalkę na oryginalnej metalowej konsoli. Na tle surowej, ciemnej powierzchni i geometrycznej mozaiki doskonale wyeksponujemy modną, czarną ceramikę. Oszczędne w formie dodatki, takie jak żarówki bez opraw lub lampy naśladujące oświetlenie fabryczne podkreślą charakter wnętrza w dyskretny sposób.

Z dodatkiem natury

Modne są również wnętrza z wykorzystaniem materiałów o organicznym rysunku. W łazience świetnie sprawdzą się modne płytki drewnopodobne, które uzupełnią surowy wygląd betonowych powierzchni. Stworzone w ten sposób nowoczesne kontrasty podkreślą indywidualny charakter naszego wnętrza.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku