Toalety myjące – praktyczny wybór do małej łazienki

Toalety myjące coraz częściej są instalowane w naszych domach. Połączenie funkcji miski wc i bidetu pozwala nam na oszczędność miejsca, bez rezygnacji z komfortu zachowania wysokiej higieny.
W ofertach producentów możemy odnaleźć coraz więcej kompaktowych rozwiązań, które sprawdzą się w łazienkach o każdym metrażu. Toalety myjące wymagają takiej samej ilości miejsca, jak zwykła miska wc, dlatego jest to idealnie rozwiązanie do wnętrz, w których nie możemy wstawić dwóch, oddzielnych urządzeń. Innowacyjne produkty sprawiają, że bez wątpienia odnajdziemy model dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

W jaki sposób działa toaleta myjąca?

Toalety myjące są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które pomagają dbać nam o codzienną higienę. Toalety myjące łączą funkcję miski wc i bidetu, z zewnątrz nie różnią się wyglądem od standardowych misek ustępowych. Bez problemu możemy wybrać stojący lub podwieszany model z wolnoopadającą deską, dopasowany do stylistyki naszej łazienki. Wybierając toaletę myjącą, w zależności od modelu, mamy do wyboru wiele funkcji, między innymi: możliwość regulacji strumienia wody, temperatury, suszenia ciepłym powietrzem, podgrzewania deski, oczyszczania termicznego, czy automatycznego odkamieniania. Obsługa jest bardzo intuicyjna, do wyboru mamy zintegrowane ekrany montowane na ścianie, dyskretne panele umieszczone na boku miski lub specjalny pilot, który umożliwia nam wygodne dopasowanie odpowiednich funkcji.

Odpowiedni montaż

Montaż toalety myjącej wymaga zaplanowania już na etapie projektu. Modele najbardziej popularne miski wymagają podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej, dlatego już na etapie planowania rozmieszczenia instalacji w naszej łazience, warto mieć wybrany model toalety myjącej oraz szczegółową instrukcję montażu. Przydatne mogą okazać się specjalne stelaże podtynkowe z elementami, które ułatwią doprowadzenie instalacji wodnej i elektrycznej. Większość misek ma ukryte przyłącza i sterowniki, dzięki czemu we wnętrzu prezentują się estetycznie.

Nowoczesne rozwiązania

Poza kompaktowymi toaletami myjącymi, do wyboru mamy również deski myjące. Charakteryzują się rozbudowaną, tylną częścią, miejscem, gdzie ukryty jest cały mechanizm sterowania. Deski myjące doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy chcemy w szybki i łatwy sposób przekształcić standardową miskę w urządzenie myjące, bez podejmowania decyzji o całkowitym remoncie. Odpowiedni model możemy zainstalować na istniejących miskach ustępowych, pozostaje nam tylko wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Podobnie jak w przypadku toalet myjących, do wyboru mamy wiele funkcji, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Wszystkie rozwiązania pomagają nam utrzymać higienę na najwyższym poziomie, łącząc komfort i wygodę. Zarówno deski, jak i toalety myjące są ekologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniem, które warto wprowadzić do nowoczesnych, łazienkowych wnętrz.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku