Szafka stojąca — praktyczne rozwiązanie do łazienki

Podczas urządzania łazienki zawsze chcemy, aby była nie tylko piękna, ale też w pełni funkcjonalna. Oprócz wyposażenia sanitarnego musimy zaaranżować strefę przechowywania kosmetyków i akcesoriów łazienkowych czy środków czystości, których używamy na co dzień. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając meble i jaka szafka stojąca do łazienki może najlepiej spełnić nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę kupując szafkę do łazienki?

Oprócz ogólnej estetyki mebla musimy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Szafki łazienkowe są narażone na trudne warunki panujące w pomieszczeniu: wysoką temperaturę i wilgoć oraz działanie wody. Płyty meblowe lub lite drewno przeznaczone do wyrobu szafek muszą więc być odporne na te czynniki. Równie ważna jest forma wykończenia zewnętrznego.
Ważnym elementem wyposażenia szafek są również okucia i uchwyty. Zawiasy meblowe oraz prowadnice powinny być produktami wysokiej jakości, aby służyły nam długie lata. W przypadku szafki z szufladami przyjrzyjmy się prowadnicom z cichym domykiem. Systemy szuflad renomowanych marek mają płynny, zsynchronizowany ruch. Niskiej jakości mechanizmy mogą urywać się pod obciążoną szufladą, powodując szybkie zniszczenie szafki. Coraz więcej producentów zwraca uwagę na wysoki gatunek takich elementów. Nowoczesne okucia są odporne na wilgoć, często mają funkcję wypinania drzwiczek lub samozamykania. To znacznie minimalizuje uszkodzenia szafki powstałe podczas codziennego użytkowania.

Z czego wykonane są szafki łazienkowe?

Większość mebli wykonana jest z wodoodpornej płyty MDF, pokrytej fornirem, niewrażliwym na wilgoć laminatem, akrylem lub folią. To nowoczesne rozwiązania, które nie tylko szczelnie zabezpieczają rdzeń z płyty meblowej, ale również oferują modne, niespotykane wcześniej wzory i kolory wykończenia. Popularne są również szafki wykonane z litego drewna – odpowiednio zabezpieczone posłuży nam bardzo długo.

Szafka stojąca do łazienki pod umywalkę

To najpopularniejszy rodzaj stojącego mebla do łazienki. Kupując szafkę pod umywalkę, musimy upewnić się, że jej kształt będzie pasował do wybranej przez nas ceramiki. Podcięcie pod misę musi być wykonane precyzyjnie, aby nie powstawały nieestetyczne szpary w miejscu styku mebla z ceramiką. Wielu producentów oferuje zestawy 2w1, dlatego to praktyczne rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Jeśli szukamy szafki pod umywalkę nablatową, również musimy pamiętać o precyzyjnym wykonaniu otworów montażowych pod odpływ i syfon w wieńcu i górnej części mebla.

Słupki i komody wolnostojące do łazienki

Szafki to nie tylko korpus, ale również wyposażenie wewnętrzne. Najbardziej funkcjonalne są regulowane półki, które możemy indywidualnie dopasować do naszych potrzeb. Warto zwrócić również uwagę na szafki z szufladami, które dodatkowo możemy wyposażyć w praktyczne organizery. Do większych wnętrz polecamy rozwiązania ułatwiające utrzymanie porządku w postaci szafki stojącej z koszem na pranie. Dzięki takim pojemnikom utrzymamy porządek i ułatwimy sobie wykonywanie obowiązków domowych.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku