Łazienka z oknem

Pomieszczenia z dostępem do naturalnego światła maja sporo zalet, ale jednocześnie wymagają od nas przemyślenia wielu kwestii. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji łazienki z oknem.
Światło we wnętrzu odgrywa bardzo dużą rolę, kreuje przestrzeń, nadaje ton całemu wnętrzu, podkreśla charakter danej przestrzeni. Na co dzień poprawia nasze samopoczucie. Zaletą okna w łazience jest również możliwość skutecznej, szybkiej wentylacji, która poprawia mikroklimat w pomieszczeniu. Dobrze doświetlona łazienka pozwoli nam również na oszczędność energii elektrycznej.

Urządzanie łazienki z oknem

Okno z łazienką, może być ciekawym wyzwaniem projektowym, zwłaszcza w małych przestrzeniach, gdzie wymiar i lokalizacja okna wpływa na układ funkcjonalny całego wnętrza. Aranżując łazienkę z oknem nie należy umieszczać lustra naprzeciwko okna. W słoneczny dzień promienie słoneczne, które będą się odbijać od lustrzanej tafli mogą nam zwyczajnie przeszkadzać podczas wykonywania codziennych zabiegów. Pod oknem, zwłaszcza w przestronnych pomieszczeniach, możemy umieścić wannę wolnostojącą. Okno w łazience warto potraktować jako atut i dodatkową zaletę. Jeśli mamy ładny widok za oknem, warto go odpowiednio wyeksponować. Projektując łazienkę z oknem zadbajmy o swobodny dostęp do okna, tak, żeby w każdej chwili można było je bezproblemowo otworzyć okno.

Aranżacja okna w łazience

Rolety, plisy, zasłony – co wybrać do aranżacji okna w łazience? Poza stroną estetyczną, łazienka powinna być przede wszystkim praktyczna. Podczas wyboru aranżacji okna pamiętajmy, że łazienka jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na szkodliwe działanie wilgoci, dlatego rodzaj materiału powinien być odporny na działanie wilgoci. W łazience dobrze sprawdzą się rolety, żaluzje, plisy, które umożliwiają wygodną regulację dostępu światła do pomieszczenia. Aranżacja okna powinna umożliwić nam całkowite zasłonięcie okna, które gwarantuje zachowanie odpowiedniej prywatności. Często spotykanym zabiegiem, który pomaga zapewnić odpowiednią aranżację okna jest zastosowanie szyby z mlecznego szkła, wstawienie szyb z ornamentem.

Okno dachowe w łazience

W domach, czy zabudowie szeregowej często łazienki urządzamy na poddaszu. Nieodłącznym elementem takich aranżacji są okna dachowe, które dostarczają do wnętrza wiele naturalnego światła. Okna dachowe zapewniają optymalne oświetlenie łazienki. Aranżacja łazienki na poddaszu wymaga od nas przemyślanego układu funkcjonalnego, pod skosem z oknem najczęściej umieszczamy wannę, lub niską zabudowę.

Rośliny w łazience

Aranżację łazienki z oknem możemy urozmaicić zielonymi, doniczkowymi roślinami. Wyższa wilgotność niż w pozostałych pomieszczeniach połączona z dopływem promieni słonecznych sprawia, że dla wielu odmian roślin są to idealne warunki. Jeśli nasze wnętrze jest mocno doświetlone, warto wybrać światłolubne odmiany: draceny, paprotki, storczyki. Kwiaty w doniczkach będą dobrym dopełnieniem aranżacji, zieleń współgra z wieloma kolorami, pięknie prezentuje się w towarzystwie kolorów natury: beżach, brązach i delikatnych szarościach.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku