Płytki wielkoformatowe – duży format więcej możliwości

Dzięki nowoczesnej technologii możemy uzyskać płytki ceramiczne o coraz większych powierzchniach – pozwalają na wykończenie ścian, podłóg oraz elewacji w modny, niemal bezspoinowy sposób. Jakie jeszcze zalety mają i dlaczego warto zdecydować się na większe niż standardowe rozmiary płytek?

Wielkoformatowe płytki ścienne

Wielkoformatowymi określamy płytki w rozmiarach większym niż 60×60 cm, do nawet 162×324 cm! Producenci oferują wiele kształtów i rodzajów powierzchni. W wydaniach wielkoformatowych najczęściej spotkamy płytki imitujące beton architektoniczny. Producenci oferują wiele modnych odcieni z klasycznymi przecieraniami lub warianty dekoracyjne, ze wzorem czy trójwymiarowymi tłoczeniami. Eleganckie powierzchnie gresów z kolekcji Concrete oraz Softcement marki Cerrad oferują nowoczesne powierzchnie o porowatej strukturze betonu w wielu modnych wariantach.
W nowoczesnych aranżacjach często spotkamy też różnego rodzaju imitacje kamieni naturalnych, takie jak marmury, bazalt, granit, trawertyn czy piaskowce. Dzięki wielkoformatowym gresom uzyskamy piękny efekt dekoracyjny jak przy wykorzystaniu slabów kamiennych. Płytki gresowe, w przeciwieństwie do kamienia i surowego betonu, są nienasiąkliwe i nie musimy poddawać ich impregnacji przed zastosowaniem w łazienkach, kuchniach lub przedpokojach.

Gres – estetyka kamienia, lekkość ceramiki

Montaż i obróbka kamieni naturalnych wymaga zastosowania specjalistycznych sprzętów oraz fachowej wiedzy kamieniarskiej. Slaby są ciężkie, dlatego nie wszędzie możemy je zastosować. Wtedy z powodzeniem zastąpimy je wielkoformatowym gresem – zabudujemy stelaże podtynkowe, wnęki prysznicowe czy przestrzeń nad blatem w kuchni. Jeśli płytki mają rektyfikowane brzegi, możemy je układać z cienkimi, jednolitymi fugami. To podnosi walory estetyczne uzyskanej powierzchni i znacznie usprawnia proces remontowy.

Wielkoformatowe płytki uniwersalne

Te płytki dają mnóstwo kreatywnych możliwości. Dzięki uniwersalnym właściwościom możemy je stosować na ścianach, posadzkach oraz często jako płytki elewacyjne. To najczęściej płytki gresowe lub gresy barwione w masie. Czym różnią się te dwa rodzaje? Gres podbarwiany w masie powstaje przez dodanie barwników bezpośrednio do masy ceramicznej, co zapewnia płytce jednolity kolor w przekroju. Są trwalsze i bardziej odporne na zarysowania czy odpryski – uszkodzenia płytek mogą pozostać niemal niewidoczne.
Gresem uniwersalnym możemy wykończyć powierzchnie w modnych stylach nowoczesnym oraz minimalistycznym. Świetnie sprawdzą się na posadzkach – gresy mają właściwości potwierdzające odporność na ścieranie i parametr bezpieczeństwa antypoślizgowego. W nowoczesnych aranżacjach salonów, kuchni czy sypialni mogą z powodzeniem zastąpić panele i wykładziny. Gresy są znane z doskonałych parametrów przewodnictwa cieplnego – łatwo się nagrzewają i dobrze oddają ciepło do pomieszczenia.

Interesują Cię płytki wielkoformatowe? Zapytaj w salonie BLU

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku