Wolnostojące wanny do wyjątkowych łazienek

Wanna wolnostojąca to główna konkurentka wanien do zabudowy w łazienkach miłośników kąpieli. Funkcjonalność w połączeniu z wyjątkowym wyglądem pozwala stworzyć prywatną strefę relaksu niczym w luksusowym SPA. Dlaczego warto wybrać ten model do aranżacji swojej łazienki? Poznajmy rodzaje wanien wolnostojących oraz ich zalety.

Do jakich stylów pasuje wanna wolnostojąca?

Wolnostojące wanny pasują do wielu stylów wnętrzarskich. Doskonale uzupełnią wnętrza retro i glamour, zwłaszcza modele na ozdobnych nóżkach z elegancko wygiętą misą. Wanny monolityczne, prostokątne lub asymetryczne formy pasują do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych czy w stylu loft. Futurystyczne kształty będą doskonałą ozdobą łazienki i z pewnością wprowadzą nas w wyczekiwany stan relaksu. Wolnostojące wanny żeliwne sprawdzą się w łazienkach inspirowanych klimatami skandynawskimi. Mnogość rodzajów i rozmiarów wanien wolnostojących daje wiele kreatywnej swobody w urządzaniu wnętrz. Jeśli odpowiednio dopasujemy położenie przyłączy hydraulicznych i odpływu, możemy je umieścić w dowolnej części pomieszczenia. Ciekawym sposobem jest wykorzystanie wanny wolnostojącej jako wyposażenia aranżacji sypialni czy garderoby.

Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Domowe salony kąpielowe możemy zaaranżować w każdej przestrzeni. Ergonomiczny kształt wanien wolnostojących pozwala zachować wysoki komfort kąpieli nawet w krótkich modelach, o długości 160 czy nawet 150 cm. Formy nowoczesnych wanien nie przytłoczą optycznie małego pomieszczenia. Do małych łazienek polecamy wanny wolnostojące przyścienne. Modele z możliwością montażu przy ścianie doskonale wpasują się w przestrzeń wąskiej łazienki, pozostawiając estetycznie wykończony front. Z taką wanną możemy stosować baterie montowane na rancie wanny lub armaturę ścienną, rzadziej wysokie baterie posadzkowe. Sprawdź też  https://www.blu.com.pl/artykul/220/aranzacja-lazienki-z-wanna

Akrylowe wanny wolnostojące

Akryl to materiał powszechnie stosowany w produkcji wyposażenia sanitarnego. Jest trwały, lekki i pozwala uzyskać wiele ciekawych kształtów. Wanny z akrylu to największy segment modeli wolnostojących, dlatego oferują warianty o wielu formach i rozmiarach i w szerokim przedziale cenowym. Łatwo utrzymamy je w czystości podczas codziennego użytkowania.

Wanny wolnostojące żeliwne

Te modele nie wychodzą z mody – żeliwna wanna wolnostojąca na nóżkach to synonim elegancji i klasy. Wanny z żeliwa wyróżniają się nie tylko ponadczasowym wyglądem, ale też trwałością i doskonałymi parametrami izolacyjnymi – metal długo utrzymuje wysoką temperaturę wody, dlatego z pewnością zadowolą miłośników długiego relaksu. Te wanny są często droższe niż ich akrylowe odpowiedniki oraz znacznie cięższe.

Wanny z lanego marmuru

Wolnostojące wanny z lanego marmuru i konglomeratów to nowości na rynku produktów sanitarnych. Tworzywo mineralne gwarantuje im wyjątkową trwałość, odporność na zarysowania i temperaturę. Lany marmur pozwala na tworzenie wanien w wielu kształtach: od klasycznych prostokątów, owali po modne modele asymetryczne. Wiele z nich ma cienkie, delikatne ranty, które dodatkowo potęgują wrażenie wyjątkowej lekkości. Wanny z konglomeratu i lanego marmuru mogą mieć kolorowe, np. czarne boki, które z pewnością ożywią aranżacje naszych łazienek.

Interesują Cię wanny wolnostojące? Skontaktuj się jednym z naszych salonów!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku