Wanny z hydromasażem

Wanna z hydromasażem to doskonałe rozwiązanie znane z luksusowych SPA, które możemy zastosować w domowej łazience. Pozytywny wpływ wody i masaży na nasze zdrowie i samopoczucie sprawia, że wanny z hydromasażem stale zyskują na popularności. Jakie są zalety posiadania wanny z hydromasażem, jakie rodzaje wanien dostępnych na rynku?

Zalety wanny z hydromasażem

Terapie z zastosowaniem hydromasażu są często polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów. Jego pozytywnych aspektów mogą doświadczyć pacjenci podczas rehabilitacji i kuracjusze w sanatoriach. Masaż wodą rozluźnia mięśnie, działa przeciwbólowo i odprężająco, a nawet obniża ciśnienie. Ze względu jednak na długie kolejki do zabiegów oraz wysokie koszta rehabilitacji na własną rękę – nie każdy ma możliwość korzystania z hydromasażu regularnie. Dzięki wannom z hydromasażem możemy zadbać o własne zdrowie i samopoczucie w zaciszu domowej łazienki. Dzięki bogatej ofercie kształtów i rodzajów dysz do masażu łatwo znajdziemy najlepsze rozwiązanie do niewielkich łazienek.
Przeciwwskazania do stosowania z wanny z hydromasażem obejmują przede wszystkim: schorzenia i otwarte rany skóry, przewlekłe nadciśnienie

Jak korzystać z wanny z hydromasażem?

Masaż wykonujemy po kąpieli zasadniczej – ciało powinno być czyste. Wybierając wannę, zwróćmy uwagę na zalecenia producenta, ponieważ wielu odradza włączania dysz masujących podczas kąpieli z pieniącymi kosmetykami. Złuszczony naskórek i osad z płynów do kąpieli czy mydła może prowadzić do zapchania dysz. Wanny z hydromasażem: rodzaje dysz i sposobu masażu

Masaż powietrzny

To najbardziej delikatny rodzaj masażu, inaczej zwany kąpielą perełkową. Dmuchawa wtłacza do napełnioną wodą wanny powietrze z pomieszczenia. W zależności od konstrukcji wanny, powietrze może być rozprowadzane poprzez system rurek lub z zastosowaniem podwójnego dna i otworki umieszczone na spodzie wanny. Masaż powietrzny działa nasennie: uspokaja i wycisza organizm, jest więc polecany osobom doświadczającym negatywnych skutków stresu i bezsenności.
O wannę z masażem powietrznym musimy szczególnie dbać, ponieważ resztki wody i naskórka zbierające się w podwójnym dnie mogą prowadzić do rozwoju grzybów i bakterii. Po kąpieli należy zdezynfekować komorę i wykorzystać rurki drenażowe, aby dokładnie odprowadzić wodę do kanalizacji.

Masaż wodny

Tak zwane bicze wodne – to rodzaj intensywnego masażu, często stosowany przy problemach z krążeniem i rehabilitacji. Woda w wannie zasysana przez specjalnie skonstruowaną pompę krąży w zamkniętym obiegu między komorą a dyszami. Ciśnienie wytłacza strumienie wody z powrotem do środka wanny.

Masaż wodno-powietrzny

To system mieszany łączący oba powyższe rozwiązania: dysze masujące są tak skonstruowane, że woda pobierana z komory jest dodatkowo napowietrzana.

Masaż ultradźwiękowy

Dysze wytwarzające fale ultradźwiękowe są często stosowane w wannach z hydromasażem wodnym. To rozwiązanie stosowane w droższych wannach masujących. Ultradźwięki mają doskonały wpływ na poprawę ukrwienia tkanek ciała, przyspieszają metabolizm i rozgrzewają.
Każdy z powyższych rodzajów dysz może być zamontowany na dwa sposoby. Ze względu na rodzaj wyróżniamy dysze ruchome i obrotowe, które mogą zmieniać kierunek strumienia. Dysze nieruchome natomiast są jednokierunkowe. Możemy regulować siłę i kierunek przepływu wody oraz powietrza. Umieszczone są zwykle w górnych częściach wanny, na bocznych ściankach lub na dnie – te ostatnie służą głównie do masażu nóg i stóp podczas kąpieli. Liczba dysz zależy w dużej mierze od rozmiaru i kształtu wanny z hydromasażem i wynosi od 4 do 12. Muszą być zainstalowane w takich miejscach, aby strumienie docierały do wszystkich newralgicznych punktów naszego ciała: kręgosłupa, karku, pleców oraz nóg.

Rodzaje sterowania wanny z hydromasażem

Wyróżniamy dwa rodzaje sterowania wanną: pneumatyczne i elektroniczne. Sterowanie hydromasażem może być pneumatyczne lub elektroniczne. Elektroniczne sterowanie z czujnikiem ruchu jest bardziej wydajne i bezpieczne w użytkowaniu. Często wyposażone w system zabezpieczający przed wcześniejszym, niepożądanym włączeniem urządzenia, jeśli poziom wody w wannie nie sięga powyżej bocznych dysz. Dzięki temu pompy nie będą pracować na sucho i minimalizujemy ryzyko zalania łazienki czy uszkodzenia urządzenia.

Koszt wanny z hydromasażem

Cena wanien z hydromasażem może się różnić w zależności od wielu parametrów, takich jak rozmiaru i kształtu wybranego modelu, rodzaju dysz masujących oraz ich ilości i konstrukcji. Najtańsze są wanny z masażem wodnym i sterowaniem pneumatycznym. Najwięcej zapłacimy za wanny z wyposażeniem dodatkowym, ultradźwiękami i chromoterapią oraz elektronicznym rodzajem sterowania.

Interesują Cię wanny z hydromasażem? Skontaktuj się jednym z naszych salonów BLU!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku