Białe płytki inspirowane marmurem

Wzór białego marmuru od zawsze inspirował artystów i projektantów. Ten szlachetny materiał to także wspaniały materiał do tworzenia ponadczasowych kreacji naszych wnętrz. Przedstawiamy najnowsze kolekcje i przykłady aranżacji, sprawdzamy, z jakimi materiałami łączyć białe, marmurowe płytki.

Elegancja w najlepszym wydaniu

We włoskich kamieniołomach leżących w okolicach Carrary wydobywa się charakterystyczny, biały marmur z delikatnym użyleniem. Projektanci, architekci wnętrz, rzeźbiarze od wieków odwiedzają to miejsce w poszukiwaniu najlepszych materiałów do swoich prac, przenosząc inspirację do naszych domów. Charakterystyczne, szare użylenie połączone z jasną kolorystyką pięknie prezentuje się zarówno na większych powierzchniach, jak ściany czy podłogi, ale również na meblach, blatach, czy elementach dekoracyjnych. Cenione na całym świecie marmury inspirują projektantów, którzy tworzą kolekcje płytek, wiernie odwzorowujących piękno natury. W naszych salonach odnajdziesz wiele kolekcji, które nawiązują do klasycznych wzorów białego marmuru. Dostępne w różnych formatach i rodzajach wykończenia otwierają przed nami wiele możliwości aranżacyjnych.

Białe płytki wielkoformatowe

W ofercie producentów możemy odszukać wiele kolekcji w większym formacie, które uwydatnią wyjątkowy rysunek naniesiony na płytkę. Płytki wielkoformatowe pięknie prezentują się na dużych, otwartych przestrzeniach w strefie wejściowej, kuchni i salonie. ie oznacza to jednak, że powinniśmy się obawiać stosowania większych płyt w małych łazienkach. W przypadku małych powierzchni ścian postarajmy się zaplanować układ płytek w symetryczny sposób, z jak najmniejszą ilością docinek. Większość wielkoformatowych ma rektyfikowane krawędzie, dzięki czemu możemy zastosować minimalną spoinę.

Matowe, czy polerowane płytki?

Polerowana powierzchnia płytki rozświetla wnętrza. Delikatne odbicia światła, potrafią optycznie powiększyć przestrzeń. Tego rodzaju płytki przywodzą na myśl wnętrza rezydencji, podkreślą aranżację w stylu glamour. Matowe i półmatowe płytki to mocny trend ostatnich lat. Tego rodzaju wykończenie dodaje wnętrzom elegancji, będzie ciekawym dopełnieniem wnętrz w minimalistycznym stylu. Rodzaj wykończenia powierzchni powinniśmy dopasować do stylu panującego w naszym wnętrzu. Pamiętajmy także o względach użytkowych, w przypadku planowania kabiny prysznicowej typu walk-in, na podłodze lepiej położyć matowe, antypoślizgowe płytki.

Z czym połączyć białe, marmurowe płytki?

Szlachetna biel i surowe oblicze kamiennych powierzchni możemy ocieplić płytkami inspirowanymi naturalnym drewnem. Takie rozwiązanie wprowadza do wnętrza ciepłe, przytulne odcienie. Biały marmur dobrze komponuje się także ze złotymi, miedzianymi dodatkami. W połączeniu z chromowana armaturą całość będzie prezentować się niezwykle elegancko. Większość białych płytek ma delikatne, popielate użylenie. We wnętrzach ciekawie prezentują się monochromatyczne zestawienia jasnych płytek z ciemnymi grafitami i szarościami oraz czarnymi, wyrazistymi akcentami. Marmurowe płytki mogą stworzyć uniwersalną bazę, która będzie dobrze komponować się z wieloma kolorami.
Aranżacja wnętrz oparta na marmurowych powierzchniach to ponadczasowy pomysł na stylowe wnętrze. Doskonale prezentują się w kuchni, salonie i korytarzu, dlatego warto wpleść ten materiał do projektu swojego domu i stworzyć aranżację, która będzie nas cieszyć przez wiele lat.

Interesują Cię płytki inspirowane marmurem? Skontaktuj się z nami!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku