Wanny do nowoczesnych wnętrz

Aranżacja strefy kąpielowej w łazience wymaga od nas doboru odpowiednich materiałów i wyposażenia. Producenci wanien wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczając produkty, które są połączeniem dobrego wzornictwa i wysokiej jakości wykonania. Jaką wannę wybrać do nowoczesnej łazienki? Projektując łazienkę poza doborem płytek, odpowiedniego oświetlenia niezwykle istotny jest wybór poszczególnego wyposażenia. Ceramika łazienkowa, meble, czy wanny poza estetycznym wyglądem dopasowanym do stylu łazienki, powinny zapewnić nam komfortowe użytkowanie. W bogatej ofercie produktów marki IÖ znajdziemy wiele produktów, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy aranżacyjne, dziś przyjrzymy się bliżej wannom do zabudowy, które pozornie podobne do siebie, różnią się pod wieloma względami.

Czym kierować się wybierając wannę?

Pierwsze kryterium, od którego możemy zacząć wybór wanny to wymiar. W małych łazienkach, podczas planowania rozmieszczenia sprzętów, liczy się każdy centymetr. W ofercie marki IÖ odnajdziemy wanny dostosowane do małych wnętrz np. Misi, czy Etne, mające 140 cm długości, które zmieszczą się nawet w najmniejszych łazienkach. W przestronnych wnętrzach, gdzie nie ogranicza nas w żaden sposób wymiar łazienki, możemy zdecydować się na wanny o dowolnej wielkości. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę także szerokość wanny. Przykładowo, wybrane wanny Vardo dostępne są w niestandardowym wymiarze 180x80 cm. Zwróćmy także na wysokość wanny, możliwość regulacji wysokości. W przypadku aranżacji łazienki, z której na co dzień będą korzystać osoby starsze, zaleca się wstawienie wanny o jak najniższej wysokości. Aranżując łazienkę, pamiętajmy także o pozostawieniu wolnej przestrzeni przed wanną, która umożliwi wygodne wchodzenie i wychodzenie z wanny.

Cienki rant wanny

Minimalistyczne trendy widoczne są także w przypadku wanien do zabudowy. Zaawansowane procesy technologiczne pozwalają na uzyskanie minimalnego rantu. Ranty typu slim prezentują się we wnętrzach bardzo lekko, zgodnie z najnowszymi trendami. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja w większość tego typu wanien umożliwia montaż baterii nawannowej bez dodatkowego wzmocnienia.

Kształt wanny i rodzaj odpływu

Do wyboru mamy wanny z profilowanym wnętrzem, które zapewnią wygodne oparcie podczas kąpieli. W zależności od kształtu wanny, do dyspozycji mamy różną szerokość krawędzi wanny, miejsca, na którym możemy odłożyć niezbędne kosmetyki. Dużą popularnością cieszą się wanny z odpływem umieszczonym na środku wanny. Takie rozwiązanie umożliwia wygodną kąpiel. W przypadku tego typu wanien, baterię wannową najlepiej umieścić symetrycznie nad odpływem. Decyzję o rodzaju odpływu najlepiej podjąć na jak najwcześniejszym etapie projektowym. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć późniejszych, kłopotliwych przeróbek instalacji.

Jak zaaranżować łazienkę z wanną do zabudowy?

W łazience z wanną ściana nad zabudową wanny jest zazwyczaj wyeksponowaną strefą we wnętrzu, dlatego podczas aranżacji warto zastanowić się nad wprowadzeniem dekoracyjnego motywu na ta powierzchnię. Zarówno na zabudowie wanny, jak i na ścianie nad wanną możemy umieścić mozaikę, ozdobne listwy, czy dekory, które urozmaicą projektowaną przestrzeń. Samą wannę możemy obudować na kilka sposobów, o tym, jak zabudować wannę pisaliśmy w tym artykule:

https://www.blu.com.pl/artykul/256/podpowiadamy-jak-obudowac-wanne

W bogatej ofercie produktów IÖ odnajdziemy wiele nowoczesnych wanien, dopasowanych do naszych potrzeb, poniżej kilka słów o najnowszych kolekcjach.

Wanny Vardo

Cechą charakterystyczną kolekcji Vardo jest wymiar 170x75 oraz 180x80 cm oraz odpływ umieszczony symetrycznie na środku wanny. Na szczególną uwagę zasługuje także cienki rant wanny wynoszący 20 mm. Do wyboru mamy wanny ze stelażem oraz modele z praktycznym nośnikiem stabilizującym EPS.

Wanny Etne

W kolekcji wanien Etna odnajdziemy dwa rodzaje wanien: ze standardowym odpływem oraz umieszczonym na środku. Delikatnie zaokrąglone linie połączone z nowoczesnym, minimalistycznym kształtem. Wanny mają niski, 18 mm rant, który prezentuje się bardzo delikatnie. Wanny Etne objęte są 10-letnią gwarancją.

Wanny Misi

Wanny z kolekcji Misi dostępne są w czterech rozmiarach. Cienki rant o wys.18 mm sprawia, że zabudowana wanna doskonale prezentuje się we wnętrzach.

Wanny Altare

Uniwersalne wanny Altare dostępne w trzech długościach: 150,160 i 170 cm. Wanny wykonane są z bezpiecznego akrylu sanitarnego, trwałego, łatwego do utrzymania w czystości materiału.

Interesują Cię wanny marki IÖ? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku