Szkło w łazience: listwy, mozaiki, dekory

Szkło należy do chętnie wykorzystywanych w łazienkach materiałów. Wykonywane z niego listwy, mozaiki oraz dekory i panele z nadrukiem wprowadzą efektowny, nowoczesny akcent do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym. Podpowiadamy, jak wykorzystać szklane dekory w wystroju pięknych wnętrz.

Szklane obrazy i panele

Szkło dobrze sprawdza się w łazience – jest nienasiąkliwe, łatwe do utrzymania w czystości i pięknie odbija światło. Szklane panele z nadrukiem, jedno lub kilkuelementowe, mogą w ciekawy sposób uzupełnić nowoczesne aranżacje wnętrz w niemal każdym rozmiarze. Wybierzmy motyw w odcieniach lub ze wzorem pasującym do reszty wystroju. Szklane panele zamiast płytek ciekawie wypełnią przestrzeń przy umywalce, w kabinie prysznicowej lub przy wannie. Dobrze wyglądają zestawione z gładkimi płytkami bazowymi w podobnym rozmiarze. Cała aranżacja wnętrza będzie wydawała się spójna i przemyślana. Do wyboru mamy gotowe kolekcje szklanych dekoracji. Płytki są od ręki dostępne w marketach budowlanych i sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz i występują w bogatej gamie kolorów i wzorów, nawiązujących do modnych trendów wnętrzarskich. Dekoracyjne płytki szklane łatwe w samodzielnym układaniu – kleimy je podobnie jak zwykłą ceramikę ścienną.
Oprócz dekoracji gotowych możemy również zamówić wykonanie panelu o określonym rozmiarze i z wybranym przez nas indywidualnie nadrukiem w niektórych zakładach szklarskich. Gładka, pozbawiona fug powierzchnia szkła będzie pięknie odbijać światło i optycznie powiększy wnętrze. Układanie dekoracji tego typu warto powierzyć doświadczonym fachowcom. Tafla musi być klejona bardzo dokładnie, aby zminimalizować ryzyko zarysowań i uszkodzenia.

Mozaiki do łazienki ze szkła

Szklana mozaika to jeden z najbardziej efektownych dekoracji do łazienek. Mozaiki występują w wielu wariantach rozmiarów i kształtów elementów. Popularne są klasyczne kwadraty i prostokąty, ale coraz chętniej sięgamy po modne trójkąty i heksagony. Jeśli mozaika jest na elastycznej siatce, możemy wykończyć nią wiele różnych powierzchni, takich jak wannę narożną z zaokrąglonym bokiem, wysoki brodzik czy okrągłą kolumnę. Mozaiki szklane pasują do wnętrz klasycznych oraz vintage, art déco, glamour i nowoczesnych. Odcień dekoracji możemy dobrać na zasadzie dopełnienia lub kontrastu w stosunku do reszty aranżacji łazienki – mozaika jest ciekawym sposobem na przemycenie nasyconego koloru.

Szklane listwy dekoracyjne

To najbardziej dyskretna z łazienkowych dekoracji. Listwy szklane do łazienek występują w bogatej ofercie rozmiarów i kolorów. Są doskonałym sposobem na przełamanie aranżacji nieoczywistym dodatkiem. Listwy ze szkła najlepiej łączyć je z płytkami o podobnym rozmiarze, aby zachować minimalną ilość widocznych podziałów. Można stosować je w pionie lub poziomie, do podkreślenia zabudowy stelaża podtynkowego, rantu zabudowanej wanny czy wykonać z listwy obramowanie lustra. Zaletą szklanych listew jest ich uniwersalność – możemy je łączyć z wieloma kolekcjami ceramicznych płytek oraz gresów do łazienki. Doskonale przełamią surowe, imitujące beton lub modny kamień powierzchnie.

Interesują Cię szklane listwy, mozaiki i dekory? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku