Praktyczna łazienka: aranżacja strefy umywalkowej

Urządzając łazienkę, poza doborem odpowiednich kolorów i materiałów dbamy o to, żeby projektowane wnętrze było funkcjonalne. Wygodne ustawienie poszczególnych sprzętów oraz wybór praktycznych mebli pozwala stworzyć komfortowe wnętrze. Jednym z najczęściej wybieranych mebli do łazienki są szafki pod umywalkę. Przyglądamy się bliżej, dostępnym rozwiązaniom, podpowiadamy, co warto wybrać.
Umywalka z lustrem zajmuje w każdej łazience centralny punkt. To właśnie tutaj spędzamy sporo czasu, myjąc ręce, wykonując zabiegi pielęgnacyjne. Idealnie zaprojektowana strefa umywalkowa jest dobrze oświetlona, ma wydzielone miejsce na odkładanie kosmetyków i akcesoriów. Porządek w tej części łazienki pomagają utrzymać szafki pod umywalkę. Przeglądając ofertę producentów, zastanawiamy się jaki model będzie pasować do naszego wnętrza. Od czego powinniśmy zacząć?
Przed zakupem mebla określmy rodzaj umywalki, jaki chcemy mieć w projektowanym wnętrzu. Do wyboru mamy ozdobne umywalki stawiane na blat, umywalki podblatowe, czy praktyczne umywalki wpuszczane w blat. Każdy rodzaj ceramiki wymaga od nas zastosowania innych rozwiązań, często do konkretnej ceramiki dedykowane są wybrane modele ceramiki, dlatego wybór ceramiki powinien iść równolegle do wyboru mebli.

Przykłady szafek z umywalką

Szafki z umywalką stawianą na blat pozwalają nam zaoszczędzić miejsce pod blatem. Dzięki umieszczeniu całej misy na powierzchni mebla mamy więcej dostępnego miejsca w szafkach i tym samym dodatkową przestrzeń na przechowywanie. W przypadku umywalek stawianych na blat do wyboru mamy wiele form ceramiki. Przy wyborze szafki pod umywalkę zwróćmy uwagę na wysokość umywalki i szafki. Górna krawędź umywalki powinna znajdować się na wysokości ok 85-90 cm. Podczas montażu ceramiki montowanej na blacie warto rozważyć umieszczenie baterii podtynkowej, która pozwoli nam dodatkowo zaoszczędzić miejsce.

Umywalki z szafką

Dużą popularnością cieszą się zestawy umywalki z szafką. Najczęściej pod umywalką znajdują się dwie lub trzy praktyczne szuflady. Do wyboru mamy zestawy o różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy wymiar szafki do naszej łazienki. Na szczególną uwagę zasługują zestawy mebli o niewielkich rozmiarach, które będą dopełnieniem nowoczesnych toalet. O ciekawych nowościach dostępnych w naszych salonach pisaliśmy w artykule Nowości od Azario: zestawy szafek z umywalką (link: https://www.blu.com.pl/artykul/184/nowosci-od-azario-zestawy-szafek-z-umywalka)

Szafki wykonane na wymiar

W przypadku bardzo małych łazienek, nieustawnych wnętrz, czy wyjścia poza klasyczne, standardowe rozwiązania, zawsze możemy skorzystać z wykonania mebli na zamówienie. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest blat – dobrze sprawdzi się konglomerat, kamień. Po szafki wykonane na wymiar najczęściej sięgamy w przypadku umywalek podblatowych.
W salonach BLU odnajdziecie wiele pomysłów na aranżację stref łazienkowych. W większości przypadków, poza szafkami pod umywalkę, znajdziemy dodatkowe meble w obrębie jednej kolekcji. Szafka pod umywalkę w połączeniu ze słupkiem łazienkowym, szafkami montowanymi na ścianę, stworzy wygodną, łazienkową przestrzeń. Im więcej rzeczy w naszym wnętrzu będzie miało swoje miejsce, tym łatwiej będzie nam utrzymać porządek.

Interesują Cię szafki podumywalkowe do łazienki? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku