Jesienna łazienka – pomysły na łazienkę

Kolorowa paleta jesiennych barw może być ciekawą inspiracją do zmian w naszej łazience. Zaczynając od drobnych dekoracji, kończąc na wyborze płytek w kolorach słonecznej jesieni. Przygotowaliśmy kilka inspiracji i pomysłów na aranżację łazienki.

Natura od zawsze inspirowała artystów, malarzy, projektantów. Zmieniające się pory roku i kolorystyka, która im towarzyszy to niewyczerpane źródło pomysłów, gotowy przepis na udane kompozycje kolorystyczne. Wraz z przyjściem jesieni, chętniej otaczamy się łagodnymi, ciepłymi odcieniami, miękkimi tkaninami. Delikatne beże, brązy, złoto i czerwienie wprowadzamy do naszych wnętrz, przygotowując dom na czas jesienno-zimowy. Taki kolorystyczny zestaw warto wprowadzić także do łazienki.

Inspiracje naturą

Jesienne barwy często kojarzą nam się z ciemnymi, czekoladowymi odcienie drewna. W salonach BLU odnajdziemy wiele kolekcji płytek w ciepłych odcieniach, które wiernie odwzorowują naturalny rysunek drewna np. Azario Bataro Marrone. Płytki dostępne w formacie 19,3 x 120,2 cm doskonale sprawdzą się zarówno w małych łazienkach, jak i na większych przestrzeniach – podłodze w salonie, czy kuchni.

Ciekawym uzupełnieniem drewnopodobnych płytek będą kolekcje, które także nawiązują do świata przyrody, tworząc razem harmonijne kompozycje. Azario Stone to rozbudowana propozycja płytek dostępnych w różnych formatach i rodzajach wykończenia. Wspólnym mianownikiem jest inspiracja kamiennymi powierzchniami. Do wyboru mamy łagodne odcienie płytki Azario Crestone z ciemnymi żyłkami, czy Azario Stone Amber przywołujące na złote, bursztynowe wybarwienia. W kolekcji odnajdziemy także bardziej wyraziste płytki, z mocnymi kontrastami, np. Azario Blustone. Ciemne żyłki, rdzawe elementy będą mocnym elementem w każdym wnętrzu. Za pomocą tak charakterystycznej płytki możemy w łatwy sposób podkreślić wybrany element w naszym wnętrzu, np. ścianę za umywalkami, czy dekoracyjną przestrzeń za wanną wolnostojącą. Wielkoformatowe płytki dobrze prezentują się efektownie w każdym wnętrzu. Rektyfikowane krawędzie pozwalają nam na uzyskanie mało widocznych łączeń i uzyskanie jednolitych, gładkich powierzchni.

Jesienna metamorfoza wnętrz

Barwy jesieni możemy wprowadzić także do naszej łazienki za pomocą dodatków do wnętrz. Kolorowe ręczniki, dywaniki łazienkowe, akcesoria pomogą wprowadzić nam przytulny nastrój, idealny na długie, jesienne wieczory. W łazienkowych wnętrzach warto zadbać także o sezonowe dekoracje: świeczki, zapachy, osłonki na doniczki w ciepłej palecie barw.

Dużą popularnością cieszą się także złote i miedziane dodatki, które delikatnie rozświetlają łazienkę. W naszych salonach odnajdziesz zarówno kolekcje z delikatnym złotym akcentami, jak i gotowe elementy: listwy, mozaiki. Urządzając łazienkę, możemy postawić na większą ilość złota, czy miedzi – w ofercie producentów coraz łatwiej jest odnaleźć armaturę łazienkową w takich kolorach.

Złoto, ciepłe brązy, rude odcienie – jesienne zestawienia kolorystyczne, zaczerpnięte wprost z natury warto wprowadzić do naszych wnętrz, także do łazienki. Zapraszamy do naszych salonów po więcej inspiracji!

Interesują Cię płytki Azario Bataro? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku