Biała łazienka z drewnem

Biała łazienka nie musi być chłodna w odbiorze i sterylna. Wystarczy ocieplić ją kolorami drewna.

Zalety białych łazienek

  • Powiększa optycznie wnętrze.
  • Wygląda stylowo.
  • Zaaranżowana monochromatycznie jest ponadczasowa – nie znudzi ci się przez lata, zawsze będzie wyglądać nowocześnie i świeżo.
  • Odbierana jest jako sterylnie czysta.

Jedynym mankamentem jest pewna monotonia jednokolorowych wnętrz. Projektując więc białą łazienkę trzeba pamiętać o zróżnicowaniu faktur użytych materiałów. Bardzo dobrym pomysłem jest także przełamanie bieli elementami drewnianymi – jest to aktualnie bardzo modne.

Drewno do łazienki

Drewno w łazience może przybrać różne formy: może znaleźć się na ścianach, blacie pod umywalką, podłodze, suficie, na obudowie wanny i jako mniejsze elementy wyposażenia: uchwyty, pojemniki, maty. Dzięki nawet niewielkiej obecności drewna w białej łazience, zyska ona wizualnie. Wystarczy spojrzeć na aranżację - drewno w łazienkach dodaje im elegancji, ekologicznego sznytu i ciepła.

Planując drewno na ścianach blisko wanny, prysznica i umywalki oraz na podłodze, musisz pamiętać, że powinno być to drewno o zwiększonej odporności na zamoczenie, egzotyczne.

Jasne gatunki drewna pomogą zaaranżować przestrzeń w stylu eko lub skandynawskim, te ciemne, egzotyczne nadadzą łazience klimat eleganckiego SPA.

Drewniane ściany w łazience

Drewno na ścianach jest szalenie modne. Ściany okłada się wielkoformatowymi płytkami drewnopodobnymi lub szerokimi deskami. Albo układa kompozycje z przestrzennych, mniejszych elementów. Tak powstałe mozaiki sprawiają, że wnętrze jest niepowtarzalne.

Drewno stosuje się także na suficie – sufit również okładany jest drewnem. Modne jest kładzenie na ścianie tego samego drewna, co na podłodze. Płytki podłogowe również dobrze wyglądają na ścianie, szczególnie ułożone we wzór jodełki.

Dzięki tym zabiegom powstają oryginalne wnętrza – drewno w małej łazience, ale też drewno w nowoczesnej łazience, zastosowane z taką wyobraźnią i rozmachem sprawia, że staje się ona prawdziwą perłą mieszkania. Tu warto wspomnieć, że łazienki są traktowane od pewnego czasu jak dodatkowe pokoje, i tak też się je urządza. Drewno bardzo pomaga osiągnąć ten „pokojowy” efekt.

Wybierając drewnopodobne płytki do łazienki z pewnością znajdziemy kolekcję pasującą do stylu naszego wnętrza. Dzięki płytkom imitującym naturalny materiał stworzymy komfortową, ponadczasową przestrzeń.

Interesują Cię płytki drewnopodobne? Skontaktuj się z nami!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku