Prysznic we wnęce

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej szukają praktycznych rozwiązań dla znajdujących się w pomieszczeniach wnęk. Nic więc w tym dziwnego, że podczas projektowania łazienki zamiast stosowania gotowych brodzików oraz kabin prysznicowych stawia się na tworzenie prysznica właśnie we wnęce. Rozwiązanie to niewątpliwie posiada wiele plusów jak optyczne powiększenie pomieszczenia oraz wyposażenie go w dodatkowe funkcje, które często nie są możliwe do uzyskania przy aranżacjach wykonanych przy użyciu gotowych produktów.

WNĘKA W ŁAZIENCE

Oczywiście im większa jest łazienka, tym więcej możliwości na zagospodarowanie takiego prysznica. Jednak rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Projektując takie rozwiązanie możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju uskoki w ścianach wynikające z położenia łazienki względem innych pomieszczeń. Jeśli nasze pomieszczenie nie posiada wnęki nic straconego! Możemy dobudować ścianki i dostosować kształt naszej kabiny prysznicowej do własnych preferencji, w końcu nie jesteśmy uzależnieni od tradycyjnych brodzików czy kabin.

Projektując taką kabinę prysznicową mamy wiele możliwości jej ustawienia. Prysznic może zostać stworzony zarówno w narożniku, oddzielonym ścianką, jak i pomiędzy dwiema ścianami oraz pośrodku pomieszczenia. Ważne abyśmy wybrali właściwego dostawcę kabiny prysznicowej – opcje cięcia szkła i dopasowywania profili na wymiar możemy dostać np. w marce w liniach produktowych Larso i Forsa.

NOWE MOŻLIWOŚCI ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI

Zastosowanie normalnych ścian zamiast szklanych ścianek prysznicowych pozwala nam na utworzenie dodatkowych półek czy wnęk na niezbędne kosmetyki. Bez problemu możemy również stworzyć w niej dodatkowe siedzisko. Dostawione przez nas ścianki z zewnętrznej strony mogą posłużyć nam do zamocowania innych sprzętów takich jak umywalka czy WC. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów ze schowaniem ich stelaży, a pomieszczenie zyska nowe możliwości aranżacyjne. 

DRZWI LUB ŚCIANKI PRYSZNICOWE

Stworzona przez nas strefa prysznicowa nie musi mieć dodatkowego zamknięcia, dzięki czemu przestrzeń będzie bardziej otwarta. Jeśli jednak chcemy dodatkowo zabezpieczyć łazienkę przed zbędnym rozpryskiwaniem się wody, możemy zastosować drzwi prysznicowe dostosowane do naszych preferencji. Producenci oferują zazwyczaj zarówno drzwi wahadłowe, jak i przesuwne czy składane. Ich szerokość możemy dostosować do własnych preferencji. Jeżeli nie chcemy dostawiać kolejnych ścian możemy skorzystać również ze ścianek szklanych. Takie rozwiązania odnajdziemy w ofercie marki w kolekcjach Forsa i Larso.

ODPŁYW CZY BRODZIK

Tutaj wszystko zależy od naszych preferencji. Gotowe brodziki na pewno będą łatwiejsze w montażu, jednak zastosowanie odpływu, a co za tym idzie uzyskanie jednolitej przestrzeni, w której podłoga łazienki swobodnie przechodzi w przestrzeń kąpielową. O wszystkich wadach i zaletach takich rozwiązań pisaliśmy tutaj.

OŚWIETLENIE

Niestety nie zawsze ogólnie oświetlenie łazienki dociera do wnęki, w której chcemy, aby powstał nasz prysznic. Dlatego też już na etapie projektu powinniśmy zadecydować w jaki sposób chcemy dodatkowo doświetlić tą przestrzeń.

Interesuje Cię prysznic we wnęce? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku