Szklane drzwi do prysznica

Projektując swoją łazienkę musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni przed przedostającą się wodą. Tradycyjne kabiny prysznicowe posiadają drzwi w standardzie, które stanowią skuteczną izolację pomieszczenia. Jeżeli jednak nasze aranżacyjne plany zmierzają do projektu łazienki bez standardowej kabiny prysznicowej musimy się zastanowić co sprawdzi się w naszym wypadku.

Kabiny prysznicowe umiejscowione we wnękach posiadają mnóstwo zalet, jednak same ścianki boczne często nie są wystarczającą ochroną przed rozbryzgującą się wodą. Wtedy z pomocą przychodzą nam drzwi prysznicowe, które pomogą nam przy dodatkowym wydzieleniu strefy prysznicowej w naszej łazience.

ROZMIAR MA ZNACZENIE

Jednym z kluczowych elementów przy wyborze odpowiednich drzwi prysznicowych jest ich rozmiar, zwłaszcza jeśli chodzi o ich szerokość. Wybrane przez nas drzwi prysznicowe powinny wypełniać całą przestrzeń pomiędzy ściankami bocznymi naszej kabiny. Oprócz modeli w standardowych rozmiarach, producenci często oferują możliwość zamówienia drzwi na wymiar. Takie udogodnienie znajdziemy np. w ofercie marki , w linii produktowej Forsa lub Larso.

RODZAJE DRZWI PRYSZNICOWYCH

Najpopularniejszymi rodzajem drzwi prysznicowych są klasyczne drzwi wahadłowe, składające się ze skrzydła umieszczonego na zawiasach. Ten typ drzwi umożliwia nam otwierania ich na zewnątrz, ale również do wewnątrz kabiny, dzięki czemu możemy zastosować je w łazienkach o mniejszych rozmiarach.

Jeżeli takie rozwiązanie nie sprawdzi się w Twojej łazience nic straconego! Producenci oferują również drzwi przesuwne, dzięki którym zaoszczędzimy sporo przestrzeni. Drzwi poruszają się na rolkach umieszczonych w przeznaczonych do tego prowadnicach. Podczas składania, skrzydła nachodzą na siebie i w odróżnieniu do poprzedniego rodzaju drzwi - nie wystają poza obrys naszej kabiny prysznicowej. Dobrze, aby drzwi miały możliwość demontażu w celu wygodniejszego i dokładniejszego czyszczenia.

Na rynku odnajdziemy również drzwi składane, harmonijkowe. Elementy, z których są wykonane składają się na siebie w jedną stronę, dzięki czemu bez problemu możemy je otworzyć.

SZKLANE DRZWI DO KABINY

Drzwi prysznicowe najczęściej są produkowane ze szkła hartowanego lub klejonego. Te materiały cechują się dużo większą wytrzymałością, a także są dużo bardziej bezpieczne dla użytkowników.  Podczas ich rozbicia ryzyko skaleczenia się jest dużo mniejsze niż w przypadku kontaktu ze szkłem tradycyjnym lub innym materiałem. O jakości drzwi decyduje w dużej mierze grubość szkła – produkty wysokiej jakości powinny charakteryzować się warstwą 5, a najlepiej 6mm hartowanego szkła.

Jednak ten materiał jest narażony na niekorzystne warunki.  Osadzająca się twarda woda oraz mocne środki czyszczące mogą z czasem je zniszczyć.  Dlatego też producenci często stosują różnego rodzaju powłoki, które dodatkowo zwiększają  odporność szkła na szkodliwe czynniki. Produkty firmy z serii Larso oraz Forsa posiadają szkło pokryte specjalną powłoką Aquaperle. Jej specjalna struktura sprawia, że spływająca po drzwiach woda przybiera postać pojedynczych kropel co znacząco redukuje osadzające się zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę przed zaciekami i kamieniem gromadzącym się na powierzchni naszych drzwi, a także znacząco ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Interesują Cię drzwi prysznicowe? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku