Prysznic w narożniku

Mała przestrzeń w łazience nie zawsze musi być problemem. Nawet w najmniejszej przestrzeni jesteśmy w stanie zaaranżować nowoczesną, a przy tym funkcjonalną przestrzeń kąpielową, która spełni nasze wymagania.

Podczas projektowania strefy kąpielowej w niewielkiej łazience zazwyczaj wykorzystujemy narożniki. Producenci oferują wiele gotowych kabin prysznicowych przeznaczonych do zamontowania w konkretnie tym miejscu. Jednak gotowe kabiny prysznicowe to nie jedyne wyjście na zaaranżowanie naszej strefy prysznicowej w narożniku. Obecnym trendem są kabiny walk-in, tworzone poprzez dodanie jednej, dodatkowej ścianki bocznej do naszego narożnika.

RODZAJE NAROŻNYCH KABIN PRYSZNICOWYCH

Na rynku możemy odnaleźć narożne kabiny prysznicowe w różnych kształtach i rozmiarach. Ich wybór zależy od naszych preferencji, ale również od miejsca jakie posiadamy. Pierwszym typem, który jest najczęściej wybierany są kabiny o kształcie półokrągłym. Dzięki swojej konstrukcji idealnie wpasowują się do większości łazienek. Ich dodatkowym atutem jest wygodny mechanizm otwierania drzwi, który pozwoli nam dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń. Kabiny o takim kształcie znajdziemy np. w ofercie marki , w liniach Larso oraz Forsa.

Jeżeli prysznic o takim kształcie do Was nie przemawia nic straconego! Wśród gotowych rozwiązań odnajdziemy również kabiny o kształcie kwadratowym. Modele zbudowane na planie kwadratu są dostępne w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu zmieszczą się nawet do niewielkich łazienek. Należy jednak pamiętać o tym, że dużo mniejsza przestrzeń podczas pryszniców może stać się problematyczna i mało wygodna.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się wybór kabiny prysznicowej o kształcie prostokąta. Jedna z jej ścianek jest wydłużona, dzięki czemu kabina jest bardziej przestronna. Taka konstrukcja ułatwia nam np. wychodzenie z prysznica lub organizację miejsca. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Podczas wybierania kabiny prysznicowej do naszej łazienki powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad ilością miejsca, które możemy na nią przeznaczyć. Najpopularniejszymi rozmiarami kabin prysznicowych są modele w rozmiarach: 80x80 cm, 80x90 cm, 80x100 cm, 90x90 cm, 90x100 cm, 100x100cm.

Przed zakupem należy upewnić się czy wejście do kabiny będzie wygodne i funkcjonalne. Do najczęściej wybieranych kabin prysznicowych należą te z drzwiami wahadłowymi, przesuwnymi lub składanymi/harmonijkowymi. O zaletach takich rozwiązań pisaliśmy tutaj.

Dodatkowo musimy zastanowić się czy w swojej łazience chcemy wykorzystać standardowy brodzik, czy odpływ liniowy. Gotowe brodziki są często dużo łatwiejsze w montażu, jednak zastosowanie odpływu liniowego optycznie powiększy nasze pomieszczenie. O wadach i zaletach tych rozwiązań pisaliśmy tutaj.

PRYSZNIC NA MIARĘ

Alternatywą stosowania standardowych kabin prysznicowych przeznaczonych do zamontowania w narożniku są kabiny wykonywane na wymiar. Producenci często umożliwiają stworzenie kabiny, która odpowiada zarówno naszym preferencjom jak i wpasowuje się idealnie w rozmiary naszego pomieszczenia. Takie udogodnienie znajdziemy np. w ofercie marki , w linii produktowej Forsa lub Larso.

Interesują Cię narożne kabiny prysznicowe? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku