Przechowywanie w łazience

Odpowiednia ilość miejsca na przechowywanie najpotrzebniejszych kosmetyków lub chemii jest bardzo ważnym elementem każdej łazienki. Zagospodarowanie takiej przestrzeni zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu może być ciężkie, dlatego też przedstawiamy kilka sposobów jak sobie z tym poradzić.

SZAFKA SPRZYMIERZEŃCEM PORZĄDKU

Pierwszym co przychodzi na myśl podczas planowania systemu przechowywania w łazience jest zakup szafek. To jedno z najszybszych i najprostszych rozwiązań, które pomogą nam wprowadzić porządek do naszego wnętrza. Meble łazienkowe są najczęściej wykonane z płyt zabezpieczonych przed wilgocią, a ich różnorodne wymiary i konstrukcje sprawiają, że możemy je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Do najpopularniejszych meblowych rozwiązań należy lustrzana szafka, zawieszana nad umywalką. Jest to idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkową przestrzeń na schowanie, pasty do zębów, szczoteczki czy maszynki, a wszystko jest skryte za niezbędnym w łazience lustrem. Niektórzy producenci wyposażają szafki w podwójne lustro i gniazdko. Drugie lustro znajduje się na wewnętrznym skrzydle – dzięki temu po otwarciu szafki możemy suszyć włosy lub golić się patrząc na siebie w lustrze. Przykładem mebli, w których zastosowano to sprytne rozwiązanie są IÖ Armadio.

Rozglądając się za meblami do łazienki warto również zwrócić uwagę na szafki podumywalkowe, które często są wyposażone w funkcjonalne organizery. Dzięki temu łatwiej będzie nam utrzymać porządek, a najpotrzebniejsze rzeczy będziemy mieli zawsze pod ręką. Osoby, które potrzebują więcej miejsca mogą zdecydować się również na podwieszane słupki łazienkowe. Różnorodne modele szafek łazienkowych odnajdziemy m.in. w ofercie marki w kolekcjach Armadio, Neo oraz Trinity. Dobrym uzupełnieniem szafki Armadio jest praktyczna umywalka Lugano. Dzięki szerokim rantom zapewnia bardzo dużo miejsca na kosmetyki i akcesoria łazienkowe.

ZABUDOWANA PRZESTRZEŃ

Łazienka to nie tylko miejsce relaksu, ale często również przestrzeń, w której znajdziemy najpotrzebniejsze urządzenia. Coraz częstszym rozwiązaniem jest zabudowa pralki i suszarki, dzięki czemu łazienka jest bardziej estetyczna i minimalistyczna. Aby powiększyć swoją przestrzeń na przechowywanie możemy w taki sam sposób zabudować wszelkie wnęki, które posiadamy w naszej łazience oraz przestrzeń pod wanną. Dzięki temu zyskamy więcej miejsca na nasze kosmetyki, chemię bądź ręczniki.

NIECODZIENNE ROZWIĄZANIA

Jeżeli posiadamy prysznic warto pomyśleć o półkach, które możemy tam umieścić. Dzięki temu zyskamy miejsce na najpotrzebniejsze kosmetyki. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie na ścianie grzejnika, który oprócz funkcji grzewczych posłuży nam do np. zawieszenia ręczników bądź umieszczenia dodatkowej półeczki. Taki grzejnik często umożliwia podpięcie nie tylko pod sieć grzejną domu ale także montaż niezależnej grzałki elektrycznej (np. IÖ Tivo), co pozwala dogrzewać łazienkę niezależnie – także latem. Rozwiązaniem po które sięga coraz więcej osób jest stosowanie półek np. w formie drabinki, które dodatkowo oprócz względów praktycznych, stanowią element dekoracyjny.

ODPOWIEDNIE UŁOŻENIE

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy do swojej łazienki musimy pamiętać aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń wewnątrz szafki bądź zabudowy. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkiego rodzaju koszyki bądź pudełka, w których będziemy mogli odpowiednio pogrupować nasze kosmetyki. Dzięki temu w naszych szafkach zapanuje ład i porządek, a my nie będziemy musieli zastanawiać się gdzie jest konkretny kosmetyk, którego w tej chwili potrzebujemy.

Planujesz zakup szafki łazienkowej? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku