Rośliny w łazience – sposób na ożywienie aranżacji

Rośliny doniczkowe to często pojawiający się element wystroju w naszych domach. Nic w tym dziwnego, rośliny nie tylko tworzą naturalną ozdobę naszej aranżacji, ale również wspomagają proces oczyszczania powietrza. Spotykamy je w salonach, sypialniach, kuchniach i coraz częściej również w łazienkach! Jednak wilgotne i często niedoświetlone pomieszczenie staje się dużym problemem. Podpowiadamy więc jakie kwiaty sprawdzą się w toaletach!

ROŚLINY DO NASŁONECZNIONEJ ŁAZIENKI

Jeżeli w naszej łazience znajduje się okno sprawa jest prosta, sprawdzą się tam niemalże wszystkie rośliny światłolubne. Do jasnych, słonecznych łazienek najczęściej wybierane są m.in. popularne monstery, fikusy, draceny, storczyki, papirusy, róża chińska lub kalanchoe.. Rozproszone światło w łazience będzie odpowiednie również dla kalatei, maranty i anturium. Jeżeli jednak nasze okno jest pokryte mleczną folią musimy zwrócić uwagę na rośliny cieniolubne, do których należą m.in. aglonema, epipremnum, żelazny liść, czyli aspidistra lub skrzydłokwiat.

ROŚLINY DO ŁAZIENKI BEZ OKNA

Niestety większość z nas nie posiada okna w swojej łazience. Na jakie rośliny zdecydować się w takiej sytuacji? W ciemnych pomieszczeniach należy wybierać spośród roślin, które lubią cień. Warto zwrócić uwagę np. na takie kwiaty jak: popularny i mało wymagający zamiokulkas, sansewieria, zielistka czy skrzydłokwiat. Jednak, aby zapewnić im jak najlepsze możliwości rozwoju musimy rozważyć zakup specjalnych lamp, które będą doświetlały nasze rośliny przez 10-12 godzin dziennie.

Zarówno w przypadku łazienki z oknem jak i bez niego odradzamy ustawianie w łazience kaktusów oraz sukulentów. Rośliny te nie przepadają za dużą wilgotnością i po jakimś czasie zaczną obumierać. Dodatkowo aranżując naszą łazienkę warto zwrócić uwagę na ustawienie naszych kwiatów – nie mogą stać w pobliżu miejsc, w których używamy detergentów lub kosmetyków, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ich rozwój.

OZDOBNE ŚCIANY

Dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających ciemną łazienkę jest wykonanie dekoracyjnych elementów lub całej ściany z mchu chrobotka. Jest to doskonała alternatywa dla kwiatów doniczkowych, która nie jest zbytnio wymagająca. Takiej ozdoby nie musimy podlewać, mech nie potrzebuje światła i nie rozrasta się, dzięki czemu stworzona przez nas dekoracja nie zmieni swojego wyglądu. Dodatkowo łazienka przez dużą wilgotność powietrza staje się idealnym miejscem dla tego typu ścianek. Stworzenie ramek lub wyłożenie całej ściany mchem stworzy niecodzienną i oryginalną dekorację, która wprowadzi do naszej łazienki naturalny i ożywiony klimat.

NIE TYLKO DEKORACJA

Coraz więcej osób podczas dekorowania swojego wnętrza sięga po eukaliptus! Podwieszony pod prysznicem nie tylko ozdobi naszą łazienkę, ale również przemieni ją w aromaterapeutyczne spa. Eukaliptus posiada niezwykle intensywny zapach, który pomaga oczyścić nasze drogi oddechowe. Dodatkowo działa również kojąco na nasz układ nerwowy dzięki czemu prysznice będą jeszcze bardziej relaksujące. Gałązki eukaliptusa należy wymieniać po ich uschnięciu, zazwyczaj czas ten wynosi od miesiąca do dwóch.

Planujesz remont swojej łazienki? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku