Jodełka Azario – przepis na nietuzinkowe aranżacje

W obecnych czasach prawie każdy pragnie stworzyć wnętrze, które będzie odzwierciedleniem jego upodobań i gustu; pomieszczenia, które będzie niejako manifestem jego indywidualnego „ja”. Z tego też powodu podczas aranżacji mieszkania, wielu ludzi szuka coraz to nowszych inspiracji. Jedną z nich jest zyskująca na popularności jodełka.

W ofercie salonów BLU pojawiła się nowa kolekcja płytek marki własnej Azario o efektownym, geometrycznym, charakterystycznym kształcie – ułożymy z nich powierzchnie ze wzorem jodełki chevron. Azario Chevron mają wymiary 8x40 cm. Kolekcja oferuje wiele wzorów i odcieni: od szlachetnych marmurów Azario Chevron Calacatta Gold Gres Mat, Azario Chevron Carrara White Gres Mat, Azario Chevron Marquina Gold Gres Mat, Azario Chevron Marquina Gres Mat; kamieni w głębokich odcieniach Azario Chevron Antracyt Gres Mat, Azario Chevron Gris Gres Mat; po ponadczasowe drewno Azario Chevron Negro Gres Mat, Azario Chevron Nordic Gres Mat, Azario Chevron Oak Gres Mat, Azario Chevron Walnut Gres Mat, Azario Chevron White Gres Mat. Stworzymy z nimi eleganckie i awangardowe aranżacje łazienek, sypialni, salonów i kuchni zarówno w klasycznych apartamentach, jak i surowych wnętrzach urządzonych w loftowym klimacie. Dzięki parametrom ścieralności PEI3 każdy element kolekcji to płytka uniwersalna, którą możemy zastosować na posadzkach i ścianach.

Jodełka Azario ozdobi ściany i podłogi

Motyw jodełki jest odpowiedzią na klasyczny system układania kafelków i płytek. Wertykalne lub liniowe położenie względem horyzontu są dobrymi pomysłami i nigdy nie wyjdą z praktyki. Jednakże warto czasem zaszaleć i zdecydować się na coś mniej standardowego. Jodełka znana z poprzedniego stulecia wraca do łask i na dłużej zagości w salonie oraz sypialni na podłodze, w kuchni i łazience na ścianach. Można określić ten wzór jako ponadczasowy, więc nie trzeba się obawiać o szybkie zastąpienie nowym trendem.

Projektanci, architekci wnętrz coraz częściej sięgają po ten wzór w swoich projektach. Marka Azario wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale poszerza swój asortyment, dzięki czemu bez problemu możemy zaaranżować dowolną przestrzeń, wybierając na motyw przewodni modny wzór jodełki Azario Chevron. Wprowadzimy ten wzór do swoich wnętrz poprzez pojedyncze płytki ułożone w odpowiedni sposób, zarówno na podłogi, jak i ściany. Jodełka doskonale sprawdzi się w kuchni, ozdabiając przestrzeń między szafkami górnymi a blatem, pięknie prezentuje się też na podłodze. W łazience płytki mogą nam pomóc w wydzieleniu danej strefy. Motyw jodełki będzie doskonałym tłem dla wiszącego lustra nad umywalką, czy wydzieleniu strefy prysznica. Podłoga w salonie inspirowana klasycznym wzorem nada ton całemu wnętrzu.

Kształt rombu Azario Chevron – niezliczone możliwości aranżacyjne

Romby Azario Chevron o wymiarach 8x40 cm można zestawiać na różne sposoby, uzyskując ciekawe wzory – chevron, sześcian czy gwiazdę. Duże znaczenie ma tutaj wykorzystanie różnych kolorów płytek, które pozwolą podkreślić wybrany wzór i uzyskać konkretny efekt. Zupełnie inaczej będą wyglądać położone w pionie, w poziomie czy w zygzak. Z powodzeniem sprawdzą się w nowoczesnej łazience oraz kuchni, gdzie królują geometryczne motywy.

Ogromną zaletą płytek Chevron jest to, że można je układać na wiele różnych sposobów. Dzięki temu te same produkty mogą za każdym razem prezentować się inaczej zaskakując nas swoim pięknem. Azario Chevron proponuje nam także ciekawe dekoracje w wydaniu czarno-białym.

Niestandardowe płytki na balkon i taras – naturalne imitacje

Płytki Azario Chevron są mrozoodporne. Gres uniwersalny o unikalnym kształcie możemy wykorzystać do aranżacji przestrzeni przydomowej. W wyjątkowy sposób ożywią tarasy, balkony lub elewacje.

Jeśli lubimy efekt pałacowy wybierzmy płytki na taras, balkon, elewacje o wyglądzie kamienia lub marmuru.
Gdy bliższy jest nam efekt rustykalny, zdecydujmy się na płytki o wyglądzie drewna. Doskonale ozdobią taras, spełnią swoje funkcje i będą trwalsze niż ich naturalne odpowiedniki. Do wyboru mamy np. płytki o wyglądzie starego dębowego parkietu, paneli egzotycznych lub desek sosnowych.

Niewielkie prostokątne formy możemy ułożyć na skos lub równolegle (uzyskując efekt muru). To pierwsze rozwiązanie doda przestrzennego efektu, łamiącego tradycyjną i regularną konwencję. Do bardziej stylowych będzie można zaliczyć posadzkę ułożoną w tak zwaną „jodełkę”, czyli tak, by dwie sąsiadujące ze sobą płytki stykały się pod kątem. Uzyskamy w ten sposób ciekawą powierzchnię bruku. Będzie on trwały i odporny na obciążenie oraz na zmienne warunki atmosferyczne, a przy tym nada naszemu tarasowi klimat dawnych dworskich zabudowań.

Płytki w jodełkę to bardzo modne rozwiązanie, nad którym warto zastanowić się podczas aranżacji mieszkania i przestrzeni przydomowej. Bez względu na to czy mówimy tutaj o przestronnych wnętrzach, czy nieco mniejszych pomieszczeniach – dzięki jodełce każde z nich stanie się na swój sposób wyjątkowe. Poznaj wielkie możliwości małych płytek. Zainspiruj się z BLU: www.blu.com.pl/inspiracje

Zapytaj o płytki Azario Chevron w salonach łazienek BLU. Znajdź najbliższy salon BLU na mapie: www.blu.com.pl/salony lub uzupełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku