Biel i czerń w łazience

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Ponadczasowe zestawienie bieli i czerni to sprawdzony przepis na stworzenie wyjątkowego wnętrza.

Kluczem do udanej aranżacji bazującej na zestawieniu bieli i czerni jest zachowanie odpowiednich proporcji. Biel chętnie stosujemy w łazienkach, dodaje wnętrzom lekkości, przestronności. Czerń stosowana jest z umiarem, dosyć ostrożnie, zazwyczaj mamy obawy czy nie zmniejszy wizualnie pomieszczenia.

Połączenie tych dwóch kontrastowych kolorów prezentuje się we wnętrzu bardzo elegancko, pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych, urządzonych w nowoczesnej stylistyce

Czerń możemy potraktować jako kolor dodatkowy, który pojawi się np. na zabudowie wanny, wybranym fragmencie ściany. Czarny kolor możemy wprowadzić do wnętrza w formie dekoru, mozaiki, drobnych elementów. W jasnych łazienkach dobrze prezentuje się na meblach w matowym lub błyszczącym wykończeniu: szafkach podumywalkowych, słupkach.

Płytki przestrzenne

Ciekawym pomysłem na czarno-białe wnętrze jest zastosowanie płytek strukturalnych, dzięki którym możemy stworzyć aranżację zróżnicowaną za pomocą faktur, pozostając w zakresie jednej gamy kolorystycznej.

Zestawiając ze sobą na powierzchni ścian kontrastujący kolor płytek oraz różnorodną fakturę zwiększamy efekt kontrastu i uzyskujemy bardzo ciekawy efekt końcowy. Połączenie bieli i czerni ciekawie prezentuje się także na podłodze. Popularna szachownica, płytki inspirowane wzorem patchworku dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Mocny kontrast

W łazience najczęściej decydujemy się na ceramikę w kolorze bieli, jednak wśród bogatej oferty producentów możemy odnaleźć modele umywalek, misek ustępowych w czarnym kolorze. Obie wersje kolorystyczne wraz z okładzinami ściennymi i podłogowymi utrzymanymi w klasycznym połączeniu bieli i czerni będą prezentować się spójnie. 

Ciekawą formę jasnej ceramiki możemy podkreślić za pomocą czarnych, kontrastujących płytek, które będą tworzyć swego rodzaju tło, podobne zestawienie możemy uzyskać zestawiając ciemną ceramikę łazienkową z białymi płytkami.

Kolorowe akcenty

Łazienkę w bieli i czerni możemy urozmaicić kolorowymi dodatkami, tkaninami. Przykładowo, w połączeniu z intensywną zielenią stworzymy dynamiczne, energetyczne wnętrze.

Biel i czerń w zestawieniu z połyskującymi, srebrnymi lub złotymi dodatkami umożliwi stworzenie przestrzeni w stylu glamour. Kontrastowe barwy dobrze prezentują się także w towarzystwie naturalnych materiałów: drewna, kamienia.

Decydując się na aranżacje opartą na bieli i czerni stwarzamy wiele możliwości aranżacji. Takie zestawienie sprawi, że bez problemu dobierzemy dodatki, meble łazienkowe i całe potrzebne wyposażenie.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku