Łazienka w stylu minimalistycznym

Geometryczne formy ceramiki i armatury, oszczędność faktur i kolorów. Dobrze przemyślana, konsekwentnie urządzona łazienka w stylu minimalistycznym to pomysł na ponadczasowe wnętrze.

Trudno jednoznacznie określić genezę stylu minimalistycznego. Niektórzy początków doszukują się w sztuce japońskiej, inni w Bauhausie i sztuce modernistycznej. Głównymi cechami stylu jest dążenie do ograniczenia ilości przedmiotów, dodatków, zachowanie spokoju i harmonii. Hasło przewodnie stylu to słynne „mniej znaczy więcej”, przemyślane, funkcjonalne wnętrze w którym forma wynika z funkcji.

Styl minimalistyczny zyskuje coraz więcej zwolenników, cieszy się coraz większym uznaniem. W świecie rosnącej konsumpcji zachęca do zwolnienia, zastanowienia się. Łazienka urządzona w tej stylistyce pozwala się zrelaksować, wyciszyć myśli, odpocząć. Wnętrze powinno odpowiadać oczekiwaniom użytkowników, być dopasowane do stylu i trybu życia. Styl minimalistyczny jest całkowitym przeciwieństwem dekoracyjnego glamour czy sentymalnego shabby chic. W takich wnętrzach doskonale odnajdą się osoby ceniące porządek i umiar.

Spokojne barwy

W minimalistycznych wnętrzach królują neutralne kolory. Najczęściej spotykamy jasne odcienie, które sprawiają, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne: biel, odcienie beżu i szarości. Jasną kolorystykę możemy połączyć z czernią, zdecydowanymi barwami. 

Do łazienki możemy wprowadzić naturalne materiały: drewno, kamień lub płytki, które wiernie będą odwzorowywać ich rysunek, fakturę. We wnętrzach minimalistycznych duży nacisk położony jest na jakość i precyzję wykonania.

Geometryczne formy

Ilość mebli w łazienkach urządzonych w tym stylu jest ograniczona do niezbędnego minimum. Meble powinny mieć prosty kształt, bez zbędnych ozdób, dekorów, ornamentyki. Doskonale sprawdzą się modele montowane na ścianie, które dodadzą wnętrzu lekkości. Podobnie jest z ceramiką i armaturą, przeważają geometryczne kształty, maksymalnie uproszczone elementy.

W minimalistycznych łazienkach możemy zastosować umywalki nablatowe. Producenci oferują wiele modeli o prostych kształtach, które w połączeniu z wyszukaną baterią umywalkową będą tworzyć zgrany duet. Do stylistyki minimalistycznych wnętrz idealnie pasują kabiny prysznicowe z odpływem umieszczonym w posadzce, dzięki temu uzyskujemy jedną, gładką powierzchnię. Strefę prysznica możemy wydzielić za pomocą szklanej, transparentnej tafli.

Niezbędne minimum

Urządzając łazienkę w stylu minimalistycznym ograniczmy liczbę dodatków. Obowiązkowe akcesoria: wieszaki, dozowniki powinny mieć prosty, minimalistyczny kształt. Łazienka powinna być miejscem dobrze oświetlonym, więc jeśli nie mamy dostępu do światła dziennego zadbajmy o odpowiednią ilość opraw, rozważmy wstawienie kilku niezależnych źródeł światła, które pozwolą nam dowolnie kreować przestrzeń.

Łazienka bazująca na spokojnym zestawieniu barw, wyposażeniu o prostych formach to gwarancja stworzenia aranżacji, która nie znudzi się po kilku latach.

Interesuje Cię łazienka w stylu minimalistycznym?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLU i zapytaj o projekt Twojej łazienki. Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku