Kolor niebieski w łazience

Lazurowy błękit, energetyczny turkus czy spokojne, pastelowe barwy - kolor niebieski ma niezliczoną ilość odcieni, w każdej tonacji wnosi do wnętrza powiew świeżości, dodaje lekkości.

Łazienka nieodłącznie związana jest z wodą, dlatego ten kolor od zawsze, chętnie pojawia się w jej aranżacjach. Za jego pomocą możemy stworzyć wnętrze w którym poza zabiegami pielęgnacyjnymi możemy odpocząć i zrelaksować się.

Zgrany duet

Niebieskie płytki najlepiej prezentują się w towarzystwie bieli, jasnych, kremowych odcieni. Dobrze komponuje się również z szarością, neutralnymi barwami. Takie zestawienie jest gwarancją stworzenia łagodnego, ponadczasowego wnętrza.

Osoby szukające odważnych, kontrastowych, dynamicznych połączeń mogą zestawić chłodne odcienie niebieskiego z barwami ciepłymi: żółtym, pomarańczowym.

Łazienka w stylu marynistycznym

Niebieskie akcenty w łazience są nieodłączonym elementem wnętrz urządzanych w stylu marynarskim. Decydując się na taki kierunek stylizacji, kolor niebieski najczęściej pojawia się razem z bielą, efektownie prezentuje się w połączeniu z wyrazistym odcieniem drewna. Ciemny granat możemy dodatkowo przełamać elementami w czerwonym kolorze.

Niebieskie dodatki

Jeśli obawiamy się wprowadzenia koloru do wnętrza na większych powierzchniach warto zastanowić się nad wprowadzeniem barwnych akcentów w postaci drobnych dekoracji.

Szklane listwy, dekoracyjne mozaiki, użyte nawet na niewielkim fragmencie potrafią całkowicie odmienić wnętrze, sprawią, że przestrzeń nabierze wyrazu.

Niebieski kolor do łazienki możemy wprowadzić za pomocą dekorów z konkretnym motywem, np. z widokiem na plażę, wodospad, krajobraz nadmorskich kurortów. Dzięki nim z podkreślimy określoną strefę we wnętrzu, dany fragment.

Wybierając niebieskie elementy wykończenia nie zapominajmy o dodatkach, tkaninach w podobnych odcieniach. Dzięki temu uzyskamy spójne, przemyślane wnętrze.


Przeczytaj również: Łazienka w stylu marynistycznym


Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku