Wzorzyste płytki - Patchwork

Wzory inspirowane patchworkiem stanowią doskonały pomysł na dekorację łazienki. Odważne połączenia ożywią wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalny charakter.

Patchwork wywodzi się ze świata tkanin, polega na łączeniu wielu, kolorowych skrawków różnych materiałów. Zszywane ze sobą małe elementy o równomiernym kształcie, tworzą oryginalne kompozycje.

Dzięki tej metodzie od dawna powstają unikatowe narzuty, poduszki, zasłony. Moda na wzory inspirowane patchworkami wkroczyła także do łazienek. Producenci płytek ceramicznych oferują coraz więcej kolekcji, które zaskakują śmiałymi połączeniami.

Odpowiedni wymiar

Płytki z wzorem przywołującym na myśli patchworkowe tkaniny dostępne są w wielu formatach i kształtach. Do wyboru mamy kolekcje pojedynczych płytek o niewielkich rozmiarach, za pomocą których możemy tworzyć unikatowe aranżacje. Małe płytki dostępne są formie kwadratów, prostokątów, sześciokątów, ośmiokątów dają nam wiele możliwości kreacji, swobodę tworzenia dowolnych wzorów.

Producenci wychodzą także o krok dalej i patchworkowe wzory umieszczają na wielkoformatowych płytkach. Przykładowo, płytki dostępne w wymiarze 60 x 60 cm podzielone są na dziewięć kwadratów, każdy z nich ma inny wzór. Takie rozwiązanie wprowadza podobny efekt, jak w przypadku mniejszych, pojedynczych płytek, ale znacznie skraca czas montażu.

Udane połączenia

Kolekcje płytek inspirowane patchworkami pięknie prezentują się zarówno na ścianach jak i podłodze. We wnętrzu stanowią mocny, charakterystyczny akcent, dlatego należy stosować je z umiarem. Dekorowane płytki warto zestawiać z gładkimi, jednolitymi powierzchniami, które wprowadzą do wnętrza równowagę.

Dowolna kolorystyka

Wzorzyste płytki dostępne są w wielu gamach kolorystycznych. Jeśli zależy nam na mocno dekoracyjnym efekcie wybierzmy płytki przedstawiające śmiałe, kontrastowe połączenia kolorów i wzorów. Płytki inspirowane wzorem patchworku, utrzymane w ciepłej kolorystyce będą doskonałym dopełnieniem aranżacji łazienek w stylu vintage. Dodatkowo, płytki mogą przypominać delikatnie przetartą powierzchnię, która wprowadza ciekawy, nieco rustykalny efekt do wnętrza.

We wnętrzach urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu, bazujących na stonowanej, łagodnej kolorystce pięknie prezentują się płytki w delikatnych odcieniach szarości, z niewielką różnicą kolorów. Wybierając płytki z dekoracyjnym wzorem możemy sięgnąć także po klasyczne, czarno-białe wzory, które są sprawdzonym, ponadczasowym pomysłem na aranżację każdego wnętrza.

Interesuje Cię łazienka inspirowana patchworkiem?

Umów się na wizytę w wybranym salonie BLU i zapytaj o projekt Twojej łazienki.Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku