Łazienka dla dzieci

W łazienkach urządzanych z myślą o najmłodszych domownikach priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz wysoki komfort użytkowania. Podpowiadamy, jak zorganizować wygodną i funkcjonalną przestrzeń.

Łazienki przeznaczone dla dzieci powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby codzienne kąpiele, mycie zębów, zabiegi pielęgnacyjne były wykonywane z przyjemnością. W łazienkach urządzanych dla najmłodszych polecamy jasną kolorystykę, która stwarza wiele możliwości dalszej aranżacji. Białe, kremowe płytki bazowe możemy połączyć z kolorowymi elementami. Barwnym akcentem może być np. kolorowy grzejnik czy bateria umywalkowa. Na ścianach możemy zastosować dekoracyjne płytki, dekory. Wybierając okładziny ścienne i podłogowe, starajmy się stworzyć ponadczasową aranżację, którą będziemy mogli dowolnie zmieniać wraz z wiekiem dziecka.

Kolorowe dodatki

Do wnętrza wprowadźmy barwne akcenty: dozowniki na mydło, kolorowe ręczniki, wieszaki, dywaniki, maty łazienkowe, które pomogą nam wykreować przytulne wnętrze. Pamiętajmy, aby akcesoria montowane do ściany, np. wieszaki na ręczniki i szlafroki umieszczać na wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka. 

Łazienkę dla najmłodszych możemy udekorować również za pomocą dodatków łazienkowych z ulubionym bohaterem bajek. Sprawdzonym, nie wymagającym dużych nakładów finansowych pomysłem na dekorację ścian są kolorowe naklejki. Aranżując wnętrze łazienki pamiętajmy o zachowaniu umiaru, nie wprowadzajmy zbyt wielu kolorów, wzorów i faktur.

Wybór ceramiki, armatury łazienkowej

W łazienkach dla dzieci najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego już na etapie projektowania warto pomyśleć o doborze odpowiedniego wyposażenia i armatury. Bardzo istotną kwestią jest wybór baterii umywalkowej, polecamy modele z termostatem. Dzięki utrzymaniu stałej temperatury wody, eliminujemy ryzyko poparzenia. Ciekawym rozwiązaniem są także baterie bezdotykowe.

Uporządkowana przestrzeń

W łazience dla dzieci poza miejscem na przechowywanie kosmetyków, warto przewidzieć miejsce, organizery na zabawki do kąpieli. Przemyślany dobór mebli, systemów do przechowywania ułatwi zachowanie porządku. Wybierając meble zwróćmy uwagę na rodzaj wykończenia mebli, narożników, bezpieczny system zamykania szuflad i szafek. Pamiętajmy o przechowywaniu środków czystości w miejscu niedostępnym dla dzieci. W łazienkach urządzanych dla najmłodszych bardzo istotną kwestią jest ogrzewanie. Rozważmy montaż grzejnika z funkcją grzałki, który zapewni odpowiednią temperaturę we wnętrzu poza sezonem grzewczym.

Łazienka urządzana dla dzieci powinna być dostosowana do potrzeb oraz konkretnego wieku użytkowników. Powinniśmy zapewnić wygodny dostęp do wyposażenia, sprzętów oraz zadbać,aby dzieci czuły się we wnętrzu bezpiecznie.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku