Płytki imitujące drewno

Płytki drewnopodobne wiernie naśladują strukturę, kolorystykę drewna. Dostępne w formatach przypominających naturalne deski, wprowadzają do wnętrza przytulny nastrój.

Aranżując łazienkę coraz chętniej sięgamy po materiały inspirowane naturą. Łagodna kolorystyka, naturalne piękno stanowi ponadczasowy pomysł na aranżację każdego wnętrza. Ciekawą alternatywa dla drewna, które chętnie gości w naszych wnętrzach są płytki drewnopodobne. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, producenci oferują wiele różnorodnych kolekcji, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających. 

Płytki drewnopodobne są odporne na zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości. W porównaniu do naturalnego drewna są bardziej praktyczne, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, impregnacji. Dodatkową zaletą jest fakt, że płytki mają niski współczynnik oporu cieplnego, doskonale nadają się do stosowania razem z ogrzewaniem podłogowym.

Wiele kolorów i wzorów

Do wyboru mamy płytki dostępne w pełnej gamie kolorystycznej, od jasnych, imitujących delikatne, bielone drewno, po ciemne, przypominające wyraziste wenge, heban. W łazienkach często wybieramy stonowane odcienie dębu, drewna orzechowego, płytki które w łatwy sposób możemy połączyć z pozostałą kolorystyką łazienki. We wnętrzach stylizowanych, doskonale prezentują się kolekcje przypominające postarzane drewno, przetarte deski.

Wyraźna struktura

Poza kolorem, warto przyjrzeć się także fakturze konkretnej płytki. Producenci oferują zarówno kolekcje z wyraźnie zarysowanymi sękami, które do złudzenia przypominają naturalny materiał jak i płytki o łagodniejszej, gładkiej strukturze. Podobnie jak w przypadku standardowych płytek do wyboru mamy kolekcje z matowym, satynowym czy połyskującym wykończeniem. Wybierając płytki zwróćmy uwagę na różne rozmiary płytek dostępne w obrębie jednej kolekcji. Płytki o różnym formacie pozwalają nam na stworzenie ciekawych, bardziej swobodnych kompozycji. Przykładowo, układając płytki na podłodze możemy użyć dwóch formatów, dzięki czemu uzyskamy efekt przypominający prawdziwy, drewniany parkiet.

Modne zestawienie

Płytki drewnopodobne doskonale prezentują się w połączeniu z jasnymi barwami. Kolekcje z wyraźnie zarysowaną strukturą możemy zestawić z gładkimi płytkami dzięki czemu wzmocnimy kontrast między dwoma powierzchniami. Płytki drewnopodobne doskonale sprawdzą się zarówno na podłodze jak i na powierzchni ścian. Za ich pomocą możemy wizualnie wydzielić pewną część łazienki, podkreślić daną strefę. Aranżację łazienki opartej na płytkach drewnopodobnych możemy wzmocnić akcesoriami w kolorze drewna: dozownikami, pojemnikami. Do wnętrza warto wprowadzić meble z elementami drewna, które kolorystycznie będą nawiązywać do płytek. Pięknie prezentują się umywalki stawiane na blat, który również może być wykonany z drewna.

Wybierając drewnopodobne płytki do łazienki z pewnością znajdziemy kolekcję pasującą do stylu naszego wnętrza. Dzięki płytkom imitującym naturalny materiał stworzymy ponadczasową, komfortową przestrzeń.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku