Wybieramy płytki ceramiczne: przestrzenne wzory

Płytki z przestrzenną strukturą to jeden z ostatnich trendów na rynku płytek ceramicznych. Za ich pomocą możemy stworzyć wyjątkowe aranżacje, wprowadzić dekoracyjny efekt do wnętrz.

Płytki strukturalne mogą mieć wiele zastosowań, możemy potraktować je jako delikatne dopełnienie całej aranżacji. Płytki pełniące rolę dekoru możemy połączyć z gładkimi, jednolitymi powierzchniami. W miejscu łączenia możemy zastosować szklane dekory, dekoracyjne listwy do glazury, które podkreślą kontrast między fakturami. Zestawiając płytki z tłoczonymi wzorami i płytki bazowe polecamy poruszanie się w obrębie jednej kolekcji, dzięki czemu unikniemy różnic wynikających np. z różnej grubości czy wymiarów płytek.

Kolekcje z przestrzennymi wzorami możemy również wykorzystać jako narzędzie do wydzielenia pewnej strefy, podkreślenia danego fragmentu wnętrza. Przykładowo, płytki przestrzenne możemy zastosować tylko w dowolnej części łazienki, np. w kabinie prysznicowej, na obudowie wanny lub jako podkreślenie strefy umywalkowej.

Wzory geometryczne, fale, pikowania

Producenci oferują szeroką gamę wzorów płytek strukturalnych, często stosowanym motywem są wzory inspirowane falami, różnego typu pikowania, motywy geometryczne.W bogatej ofercie producentów znajdziemy zarówno płytki z wyraźną, mocno tłoczoną fakturą, dyktujące charakter całego wnętrza, jak i delikatne, lekko zarysowane wzory, które stanowią subtelny i elegancki dodatek.

Płytki strukturalne doskonale sprawdzą się w łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu, wnętrzach bazujących na ograniczonej liczbie kolorów. Za pomocą płytek strukturalnych, poruszając się w obrębie tylko jednej gamie barw, możemy stworzyć zaskakujące aranżacje. Struktura jest ciekawą alternatywą dla zróżnicowania powierzchni, bez wprowadzania dodatkowego koloru do wnętrza.

Płytki strukturalne, podobnie jak standardowe płytki, dostępne są w wykończeniu matowym oraz z połyskiem, który dodaje wnętrzu przestronności. Do wyboru mamy wiele formatów, dzięki czemu z łatwością dopasujemy odpowiadającą wielkość i wzór do wnętrza naszej łazienki. Przestrzenne motywy możemy dodatkowo podkreślić za pomocą dekoracyjnego oświetlenia. Światło, które będzie załamywać się pod różnym kątem na powierzchni płytek wzmocni trójwymiarowy efekt, podkreśli fakturę.

Płytki z wzorami przestrzennymi są gwarancją ponadczasowej aranżacji wnętrza. Zróżnicowanie wykończenia ścian za pomocą różnych struktur sprawia, że wnętrze nabiera charakteru i doskonale się prezentuje.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku