Łazienka w klimacie spa

Łazienka coraz częściej poza miejscem zabiegów pielęgnacyjnych staje się przestrzenią w której odpoczywamy, relaksujemy się. Jak zamienić łazienkę w mały salon spa?
Koncepcję spa (łac. sanitas per aquam - zdrowie przez wodę) doceniano już w starożytnym Rzymie. Woda leczy ciało i umysł, koi nerwy, uspokaja, poprawia samopoczucie. Domowe spa jest miejscem, gdzie bez profesjonalnych sprzętów, wykorzystując naturalne kosmetyki oraz lecznicze działanie wody możemy wykonać zabiegi pielęgnacyjne, które mają pozytywny wpływ na nasze ciało i umysł.
Aranżując łazienkę warto sięgnąć po jasną, neutralną kolorystykę, naturalne materiały: drewno, kamień.

Dobrze sprawdzą się białe lub kremowe płytki, jasna ceramika łazienkowa. Do wnętrza możemy wprowadzić drewniane elementy, które wizualnie ocieplą wnętrze.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do stosowania naturalnego drewna wybierzmy płytki drewnopodobne, które wiernie naśladują kolorystykę i strukturę drewna.

W domowym spa nie może zabraknąć wyposażenia, które umożliwi nam zabiegi z hydromasażem. Woda pod odpowiednim ciśnieniem poprawia krążenie, pomaga w szybki sposób zregenerować nasz organizm. Doskonale sprawdzi się wanna z hydromasażem, dzięki której będziemy mogli cieszyć się z długich, relaksujących kąpieli.
Jeśli mamy do dyspozycji wyłącznie prysznic pomyślmy o panelu z dodatkowymi funkcjami hydromasażu. Wybierając wyposażenie tego typu zwróćmy uwagę na ilość oraz rozmieszczenie dysz, dostępne funkcje, jakość wykonania.
Aranżując domowe spa powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Możemy zrezygnować z głównego, centralnego oświetlenia na rzecz oświetlenia strefowego. Doskonale sprawdzi się delikatne, rozproszone światło wprowadzone za pomocą diod LED lub punktowych źródeł światła.

Urządzając łazienkę nie możemy zapomnieć o istotnych dodatkach. Świeczki oświetlą przestrzeń delikatnym światłem, kadzidełka zadbają o odpowiedni zapach. W łazience przyda się wygodne siedzisko, wieszak, miejsce na ręczniki, szlafrok.

Wnętrze możemy wzbogacić kwiatami doniczkowymi, które podkreślą wyjątkowy charakter łazienki.

W domowym zaciszu możemy przeprowadzić liczne zabiegi pielęgnacje, rytuały z wykorzystaniem odprężających olejków, naturalnych kosmetyków, które wprowadzą harmonię między ciałem a umysłem.
Właściwie zaaranżowana przestrzeń oraz odpowiednie wyposażenie stworzy doskonałe warunki do przeprowadzania zabiegów, sprawi, że łazienka stanie się miejscem, w którym będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły.

Interesuje Cię łazienka w klimacie spa?

Umów się na spotkanie z projektantem w wybranym salonie BLU. Zadzwoń lub wypełnij poniższy formularz:

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku