Łazienka w stylu nowoczesnym

Planując aranżację łazienki w stylu nowoczesnym warto trzymać się złotej zasady architekta, Ludwiga Miesa van der Rohe “mniej znaczy więcej”. Umiar, zachowanie odpowiednich proporcji, funkcjonalne rozwiązania, stanowią klucz do spójnej aranżacji.

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim proste formy, przemyślana kompozycja, czytelny podział stref, przemyślana kompozycja. Łazienki urządzone w nowoczesnym stylu stanowią ponadczasowy pomysł na wyjątkową aranżację.

Jasna kolorystyka

W nowocześnie urządzonych wnętrzach dominuje jasna kolorystyka: biele, delikatne szarości. Wybierając okładziny ścienne i podłogowe przyjrzyjmy się kolekcjom, w których znajdziemy płytki o większych formatach. Warto sięgnąć po płytki rektyfikowane, które dzięki minimalnej fudze tworzą gładkie, jednolite powierzchnie. Wybierając płytki do łazienki zwróćmy uwagę na płytki o widocznie zarysowanej, wypukłej fakturze, które pomogą nam stworzyć ciekawe wnętrze w obrębie jednej gamy kolorystycznej. Światło, które będzie się odbijać pod różnym kątem od nierównomiernej powierzchni stworzy ciekawy efekt wizualny.

W kolekcjach przeznaczonych do nowoczesnych aranżacji, poza płytkami bazowymi możemy odnaleźć dekory, dekoracyjne listwy, które w ciekawy sposób urozmaicą naszą aranżację. Monochromatyczne wnętrza możemy urozmaicić wyrazistymi, barwnymi elementami: dekoracyjną lampą, tekstyliami, akcesoriami czy kolorowym grzejnikiem. Małe łazienki możemy optycznie powiększyć za pomocą lustrzanych tafli, połyskujących powierzchni płytek, frontów mebli.

Modne rozwiązania

W nowoczesnych łazienkach możemy dowolnie mieszać materiały, faktury, materiały. We wnętrzach, poza standardowymi płytkami ceramicznymi często spotykamy szkło, stal, kamień, beton, drewno. Umiejętne połączenie materiałów doda wnętrzu wyrazu. Przyjrzyjmy się wyposażeniu, armaturze, zastosujmy energooszczędne baterie, oświetlenie, które pomoże nam zminimalizować zużycie wody i energii.

Wnętrze w stylu nowoczesnym powinno być spójne, urządzone konsekwentnie. Jeśli zdecydujemy się na kanciaste formy ceramiki, wybierzmy prostokątną lub kwadratową kabinę prysznicową. Umywalki o opływowym kształcie udekorujmy ciekawą armaturą o łagodnych krawędziach. Już na etapie projektowania należy zaplanować miejsce na przechowywanie. Meble łazienkowe pomogą zorganizować przestrzeń, zachować porządek w łazience. Szafki umywalkowe, słupki o minimalistycznej formie mogą stać się ciekawym dopełnieniem aranżacji.

Urządzając łazienkę pamiętajmy, że naszym priorytetem powinno być stworzenie wygodnej, dopasowanej do naszych potrzeb przestrzeni. Świeże, czyste aranżacje, oszczędny wystrój w połączeniu z funkcjonalnymi, ergonomicznymi rozwiązaniami sprawią, że tak urządzone wnętrze będzie nas cieszyć przez wiele lat.

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku