Minus14% z kodem PAZDZIERNIK15 / zawsze bezpłatny odbiór osobisty / Tylko do 15 października!
Aranżacja małej łazienki
Jak na kilku metrach stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy urządzaniu małej łazienki.
Jaka jest idealna łazienka? Kluczem do zaprojektowania wygodnego wnętrza, bez względu na jego metraż jest ergonomicznie rozmieszczenie wszystkich elementów. Dzięki temu stworzymy przestrzeń funkcjonalną, dostosowaną do naszych potrzeb.
Na samym początku warto przeanalizować nasze priorytety, przyzwyczajenia. Jeśli na co dzień z łazienki korzystają dzieci starajmy się stworzyć wnętrze, w którym najmłodsi z wielką chęcią będą przystępować do porannej toalety. Pomogą nam w tym kolorowe akcesoria, naklejki z ulubionym bohaterem bajek, które możemy umieścić na płytkach.
Mała łazienka dla dwojga
Czy wolimy długie kąpiele w wannie czy szybki prysznic? Czy chcemy pogodzić obie funkcje montując np. parawan nawannowy? Jakiej wielkości powinna być umywalka? W małych łazienkach rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na wstawienie dwóch, niezależnych umywalek, ale być może znajdziemy miejsce na jeden, dwukomorowy model z dwoma bateriami? Sprawdźmy różne warianty, konfiguracje ustawienia niezbędnego wyposażenia: umywalki, miski ustępowej, prysznica, wanny.
Z pomocą może przyjść architekt wnętrz, który przygotuje kompleksowy projekt, pomoże nam przeanalizować możliwe układy funkcjonalne i wydobyć potencjał wnętrza.
Ogrzewanie
Gdy zatwierdzimy już ostateczny układ, zaplanujmy miejsce na szafki, grzejnik, wieszaki na ręczniki, akcesoria łazienkowe. W małych łazienkach warto zainstalować grzejnik z grzałką elektryczną, dzięki któremu będziemy mogli ogrzać pomieszczenie, szybko wysuszyć ręczniki poza sezonem grzewczym.
Praktyczne schowki
Jak w małej łazience pomieścić wszystkie kosmetyki, akcesoria, środki czystości? Poranna bieganina może być mniej wyczerpująca jeśli każdy przedmiot w naszej łazience będzie mieć swoje określone miejsce.
Pamiętajmy o zaplanowaniu odpowiedniej ilości kontaktów. Przygotowując schemat instalacji elektrycznej przeanalizujmy z jakich urządzeń korzystamy na co dzień. Zaplanujmy gniazdko do prostownicy, suszarki, golarki w łatwo dostępnych, miejscach. Pozornie mało istotne detale będą miały realny wpływ na komfort użytkowania.
Szafki, słupki łazienkowe, meble dobrane pod wymiar pomogą nam zorganizować przestrzeń. Planując miejsce na przechowywanie warto wykorzystać wolną przestrzeń na ścianach.
Nad umywalką możemy umieścić szafkę z lustrem, w której możemy schować często używane kosmetyki. Jeśli zdecydowaliśmy się na podwieszaną miskę ustępową pomyślmy o wykorzystaniu przestrzeni nad stelażem podtynkowym. Półki, zabudowana szafka pozwoli na stworzenie kilku dodatkowych schowków.
Ciekawym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić miejsce będzie z pewnością miska wisząca z funkcją bidetu.
Wybór kolorystyki
Gdy mamy już za sobą ustalenie układu funkcjonalnego przychodzi czas na dobór materiałów wykończeniowych i kolorystyki. W salonie łazienek możemy zapoznać się z bogatą ofertą producentów, która ułatwi nam wybór płytek dopasowanych do naszego gustu i wnętrza.
Praktycznym rozwiązaniem na wiele lat są płytki w jasnych, łagodnych barwach. Stonowana kolorystyka w łazience daje nam wiele możliwości kreacji, jasne odcienie rozjaśniają optycznie wnętrze, są idealnym tłem do tworzenia dowolnej aranżacji, dobrze prezentują się w towarzystwie dodatków w dowolnym kolorze.
W małych łazienkach dobrze sprawdzają się biele i szarości. Jasne beże i brązy wprowadzają do wnętrz ciepłą atmosferę, jednocześnie prezentują się bardzo elegancko. Wybierając płytki podłogowe i ścienne najlepiej poruszać się w obrębie jednej kolekcji.
Optyczne powiększenie
Dzięki zastosowaniu kilku prostych zabiegów możemy optycznie wydłużyć lub poszerzyć naszą łazienkę. Iluzję przestrzeni najłatwiej wprowadzić za pomocą lustrzanych tafli. Najlepszy efekt uzyskamy umieszczając lustro na całej wysokości ściany aż do sufitu. Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie jest zastosowanie materiałów odbijających światło.
Małą łazienkę rozświetlimy stosując płytki z połyskującą powierzchnią, meble lakierowane na wysoki połysk. Istotną kwestią jest oświetlenie, które pomaga kreować wnętrze, dodaje mu przestronności.
Łazienki są zazwyczaj miejscem, gdzie brakuje dopływu naturalnego światła, dlatego niezwykle ważne jest dokładne zaplanowanie odpowiedniej ilości punktów świetlnych. Zadbajmy o dokładne oświetlenie strefy umywalki i lustra.
Dodatkowo, poza oświetleniem ogólnym warto pomyśleć o wprowadzeniu dekoracyjnego, rozproszonego światła, które wprowadzi do wnętrza przyjemny nastrój. Taki efekt możemy uzyskać montując np. listwy LED, podświetlając część sufitu podwieszanego, wybrane półki czy wnęki w łazience.
Podoba ci się nasza wizualizacja?
Nasi projektanci wykonują projekty łazienek w dowolnym stylu i kolorystyce.
W projekcie łazienek użyjemy produktów, które mamy od ręki w magazynie.
Kupując u nas otrzymasz także bezpłatne doradztwo techniczne - od proejktu do wykonania.
A jeśli wartość Twoich zakupów przekroczy przez salon ustalony próg PROJEKT OTRZYMASZ ZA 1ZŁ
- Zlewozmywak – rodzaje, jaki wybrać? Więcej
-
Nowoczesna łazienka
2018-12-21Więcej
-
Funkcjonalna łazienka w wersji mikro
2019-03-28Więcej
Zrób z nami remont lub zaprojektuj swoje wnętrze
Nie masz pomysłu na swoje wnętrze. Skontaktuj się z nami, wspólnie zaprojektujemy Twoją domową przestrzeń.
Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji
Umów sie z projektantem
Wybierz temat:
60 min |
60 min |
60 min |
60 min |
60 min |
60 min |
60 min |