Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową Walk-In?

Kabiny prysznicowe typu Walk-In coraz częściej goszczą w naszych łazienkach. Czy to tylko moda, czy też funkcjonalne rozwiązanie? W artykule wskażemy najistotniejsze zalety otwartego prysznica i udowodnimy, że jest to sposób na każdą łazienkę.

Kabina Walk-In: co to jest?

Kabinę prysznicową typu Walk-In tworzą tafle szkła, wykończone ozdobnymi, dekoracyjnymi detalami. W zależności od układu łazienki kabina może składać się z jednej, dwóch lub trzech tafli. Budowa otwartej kabiny daje wiele możliwości – pozwala na wkomponowanie przestrzeni prysznicowej do małych łazienek o powierzchni kilku metrów kwadratowych.

Decydując się na taki rodzaj kabiny, nie możemy zapominać o kilku istotnych kwestiach. Ważna jest kwestia ogrzewania. Kabiny otwarte nagrzewają się wolniej w porównaniu do kabin zamkniętych. Dlatego warto rozważyć ogrzewanie podłogowe, aby zapewnić optymalną temperaturę w łazience. Musimy również zadbać o wentylację łazienki, w związku z tym, że para wodna będzie unosić się w całym pomieszczeniu. Ostatni szczegół: wypoziomowanie posadzki. Kabina Walk-In powinna znajdować się w miejscu, gdzie został przygotowany spadek mniej więcej na 1,5 cm oraz odpływ punktowy lub liniowy – ta recepta uchroni przed gromadzeniem się wody na podłodze.

To podstawowa charakterystyka kabin prysznicowych typu Walk-In. Teraz przedstawimy zalety tego rodzaju kabin.

Możliwości aranżacyjne i estetyka kabin Walk-In

Dzięki prostocie wzorniczej kabina Walk-In zadowoli miłośników stylu nowoczesnego. Co więcej, doskonale sprawdzi się też w łazience skandynawskiej czy klasycznej. Jeśli w wystroju chcemy dobrze wyeksponować ciekawe meble czy płytki, kabina Walk-In na pewno nie skradnie uwagi.

Kabina prysznicowa Walk-In wprowadza dużo światła i lekkości do łazienki, ponieważ składa się głównie ze szkła.

Kabiny otwarte montowane są na planie kwadratu czy prostokąta. Ale nie jest to jedyna opcja – tym bardziej że łazienki często mają wnęki czy skosy. Mniej miejsca niż kabina Walk-In prostokątna zajmie ta, na planie prostokąta „ściętego” w jednym z kątów (na planie trapezu). W przypadku łazienki ze skosami możemy zamontować nawet kabinę z jedną szybą (na planie trójkąta).

Wygodne korzystanie i bezpieczeństwo kabin Walk-In

Bardzo ważną zaletą kabin prysznicowych Walk-In jest ich bezpieczeństwo użytkowania i komfort. Cechy te są szczególnie ważne w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się. Konstrukcja eliminująca konieczność otwierania drzwi, ułatwia wygodne wejście i wyjście z kabiny oraz zapewnia otwarty dostęp. W kabinach typu Walk-In posadzka jest płaska – nie ma progu typowego dla standardowych rozwiązań kabin z brodzikiem. Dlatego tego typu prysznice są wygodne dla osób poruszających się za pomocą chodzika i na wózkach inwalidzkich. Warto nadmienić też to, że kabiny otwarte wyróżniają się często dużym rozmiarem. Dzięki temu mamy możliwość zamontowania dodatkowych elementów ułatwiających samodzielną pielęgnację, takich jak: uchwyty, siedziska oraz mamy swobodę poruszania.

Funkcjonalność i utrzymanie czystości kabin Walk-In

Kabinę prysznicową Walk-In łatwiej czyścić niż tę klasyczną – nie ma w niej szyn, zgięć, trudno dostępnych fragmentów i załamań.
W porównaniu z kabinami tradycyjnymi mają mniej elementów, które mogłyby się zużyć (rolki, zawiasy).
Dodatkowo montaż ścianek jest łatwy.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość szkła – musi ono być hartowane (względy bezpieczeństwa), ale warto też zdecydować się na szkło pokryte specjalną powłoką polimerową, odporną na osadzanie się kamienia i zacieki. Dzięki temu kabina będzie lśniąco czysta przy minimalnym wysiłku z naszej strony.

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy, że kabina prysznicowa Walk-In to idealne rozwiązanie zarówno dla większych łazienek jak i tych małych. Stylowy wygląd jak i komfort użytkowania sprawiają, że to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy cenią uniwersalne elementy wyposażenia wnętrza jak i dla osób mających problem z poruszaniem się.

Interesują Cię kabiny Walk-In? Napisz do nas!

Raty 10 x 0%

Zobacz więcej

Laufen WC PRO

Zobacz więcej
Kliknij "Lubię to"
aby śledzić nasze wpisy na Facebooku