Cena
Producenci
W magazynie

Filtruj według

Cena
-
Producenci

Parawan nawannowy to praktyczny sposób na zwiększenie funkcjonalności łazienki, zwłaszcza tej niewielkiej. Prysznic to oszczędność zarówno czasu jak i wody, jednak fani długich i gorących kąpieli nie wyobrażają sobie łazienki również bez wanny. Parawan do wanny to element, który umożliwi połączenie wymagań wszystkich domowników.

Do niewątpliwych zalet parawanów nawannowych oprócz funkcjonalności należy przede wszystkim ich uniwersalność, dzięki czemu bez problemu dobierzemy model dopasowany do naszej przestrzeni. Dodatkowo szyba skutecznie chroni pozostałą część łazienki przed zachlapaniem, a sam parawan jest łatwy do utrzymania w czystości. Oprócz tego zastosowanie parawanu z niecodziennym dekorem może stać się dodatkową ozdobą naszej aranżacji.

Wybierając odpowiedni parawan nawannowy należy zastanowić się jaka konstrukcja sprawdzi się u nas najlepiej. Wyróżniamy trzy typy parawanów:

  • harmonijkowe – wykonana z kilku paneli połączonych między sobą zawiasami bez prowadnicy, co dodatkowo ułatwia ich składanie. Ten rodzaj parawanów charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami po złożeniu, dzięki czemu sprawdzi się w łazienkach o niewielkim metrażu,
  • wahadłowe – najbardziej popularna konstrukcja parawanów przypominająca drzwi. Szyba jest przymocowana do ściany przy pomocy specjalnych zawiasów,
  • składane – skonstruowane z dwóch lib większej ilości paneli połączonych między sobą zawiasami. Szyba jest zamontowana na specjalnej prowadnicy.

Rozglądając się za parawanem do wanny warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Najbezpieczniejszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem są modele wykonane ze szkła hartowanego. Ten typ parawanów jest najbardziej odporna na zarysowania, a także łątwa w utrzymaniu czystości. Dodatkowo producenci często stosują specjalne powłoki ochronne, które dodatkowo zabezpieczają szkło przed gromadzeniem się zacieków oraz osadu.

Kliknij i znajdź słuchawkę prysznicową dopasowaną do Twojej łazienki.

Funkcjonalne baterie prysznicowo - wannowe znajdziesz tutaj.